Установчі документи

Протоколи загальних зборів
акціонерів

Результати перевірок

Річна регулярна інформація

Квартальна регулярна інформація

Особлива інформація

Перелік афілійованих осіб

Фінансова звітність

Повідомлення про проведення загальних зборів

Інші повідомлення



Установчі документи   next  Проспект емісії облігацій ПАТ "ФК "Сучасні кредитні технології"



ЗАТВЕРДЖЕНИЙ

рішенням чергових загальних зборів акціонерів

ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА

«ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «СУЧАСНІ КРЕДИТНІ ТЕХНОЛОГІЇ» 

№ б/н від  28.03.2013 року

 

ПРОСПЕКТ ЕМІСІЇ

іменних дисконтних звичайних (незабезпечених) облігацій

Публічного акціонерного товариства «Фінансова компанія «Сучасні кредитні технології»

 

Застереження: «Реєстрація випуску облігацій та проспекту емісії облігацій, що проводиться Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, не може розглядатися як гарантія вартості цих облігацій. Відповідальність за достовірність відомостей, наведених у документах, що подаються для реєстрації випуску та проспекту емісії облігацій, несуть особи, що підписали ці документи.»

 

1. Інформація про емітента:

 

1.1. Повне та скорочене найменування емітента:

Повне найменування:

українською мовою: ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «СУЧАСНІ КРЕДИТНІ ТЕХНОЛОГІЇ»; російською мовою: ПУБЛИЧНОЕ АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО «ФИНАНСОВАЯ КОМПАНИЯ «СОВРЕМЕННЫЕ КРЕДИТНЫЕ ТЕХНОЛОГИИ»; англійською мовою: PUBLIC JOINT-STOCK COMPANY «FINANCIAL COMPANY «MODERN TECHNOLOGIES of CREDITS».

Скорочене найменування:

українською мовою: ПАТ «ФК «СУЧАСНІ КРЕДИТНІ ТЕХНОЛОГІЇ»; російською мовою: ПАО «ФК «СОВРЕМЕННЫЕ КРЕДИТНЫЕ ТЕХНОЛОГИИ»; англійською мовою: «FC «MODERN TECHNOLOGIES of CREDITS» PJSC.

 

1.2. Місцезнаходження, номери телефонів, факсу, телекса, телетайпа, електронної пошти та інших засобів зв’язку емітента (у разі їх наявності):

Місцезнаходження: Україна, 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Леніна, буд. 30.

Телефон  (056) 373-95-97, факс: (056) 373-97-81.

info@rfs.in.ua

 

1.3. Дата заснування, зміни організаційно-правової форми, назви емітента (у разі їх наявності):

ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «СУЧАСНІ КРЕДИТНІ ТЕХНОЛОГІЇ» було створено у формі закритого акціонерного товариства відповідно до протоколу установчих зборів Закритого акціонерного товариства «Фінансова компанія «Сучасні кредитні технології» № б/н від 26.07.2006р.  Відповідно до протоколу позачергових загальних зборів акціонерів Закритого акціонерного товариства «Фінансова компанія «Сучасні кредитні технології» № б/н від 17 серпня 2009 року - 19 серпня 2009 року у зв’язку із приведенням діяльності Товариства у відповідність нормам чинного законодавство було прийнято рішення змінити найменування, замість – Закрите акціонерне товариство «Фінансова компанія «Сучасні кредитні технології» на нове найменування Публічне акціонерне товариство «Фінансова компанія «Сучасні кредитні технології»

 

1.4. Перелік засновників:

Засновники Емітента на момент його створення:

-    ЗАКРИТЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ДОМ-ІНВЕСТ», код ЄДРПОУ 34497042;

-    ЗАКРИТЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ТЕРА-ІНВЕСТ», код ЄДРПОУ 34497058.

 

1.5. Структура управління Емітента (органи управління Емітентом, порядок їх формування та компетенція згідно з установчими документами Емітента):

Структура управління Емітентом (органи управління і контролю Емітентом, порядок їх формування та компетенція) визначаються статтями 8-12 Статуту Емітента. Витяг зі Статуту Емітента:

 

«8. УПРАВЛІННЯ ТОВАРИСТВОМ

8.1. Органами управління Товариства є:

·               Загальні збори акціонерів;

·               Директор.

8.2. Контроль за діяльністю Товариства здійснюють:

·               Наглядова рада;

·               Ревізійна комісія (Ревізор).

8.3. Посадовими особами Товариства є Голова та члени Наглядової ради, Директор, Голова та члени Ревізійної комісії (Ревізор).

 

9. ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ АКЦІОНЕРІВ

9.1. Вищим органом Товариства є Загальні збори акціонерів.

9.2. Товариство зобов’язане щороку скликати Загальні збори акціонерів (річні загальні збори). Річні Загальні збори проводяться не пізніше 30 квітня  наступного за звітним року. До порядку денного річних загальних зборів обов’язково вносяться питання передбачені п.п. 9.4.10., 9.4.11., 9.4.23 цього Статуту. Не рідше ніж раз на три роки до порядку денного Загальних зборів акціонерів обов’язково вносяться питання, передбачені п.п. 9.4.16., 9.4.17 Статуту. Усі інші Загальні збори, крім річних, вважаються позачерговими.

9.3.  Загальні збори можуть вирішувати будь-які питання діяльності Товариства.

9.4.  До виключної компетенції Загальних зборів належить:

9.4.1. визначення основних напрямів діяльності Товариства;

9.4.2. внесення змін до Статуту Товариства;

9.4.3. прийняття рішення про анулювання викуплених акцій;

9.4.4. прийняття рішення про зміну типу Товариства;

9.4.5. прийняття рішення про розміщення акцій;

9.4.6. прийняття рішення про збільшення Статутного капіталу Товариства;

9.4.7. прийняття рішення про зменшення Статутного капіталу Товариства;

9.4.8. прийняття рішення про дроблення або консолідацію акцій;

9.4.9. затвердження положень про Загальні збори, Наглядову раду, Виконавчий орган та Ревізійну комісію (Ревізора), а також внесення змін до них;

9.4.10. затвердження річного звіту Товариства;

9.4.11. розподіл прибутку і збитків Товариства з урахуванням вимог, передбачених законом;

9.4.12. прийняття рішення про викуп Товариством  розміщених ним акцій, крім випадків обов’язкового викупу акцій, передбачених законом;

9.4.13. прийняття рішення про форму існування акцій;

9.4.14. затвердження розміру річних дивідендів з урахуванням вимог, передбачених законом;

9.4.15. прийняття рішень з питань порядку проведення Загальних зборів;

9.4.16. обрання членів Наглядової ради, затвердження умов цивільно-правових, трудових договорів (контрактів), що укладатимуться з ними, встановлення розміру їх винагороди, обрання особи, яка уповноважується на підписання договорів (контрактів) з членами Наглядової ради;

9.4.17. прийняття рішення про припинення повноважень членів Наглядової ради за винятком випадків, встановлених законом;  

9.4.18. обрання членів Ревізійної комісії (Ревізора), прийняття рішення про дострокове припинення їх повноважень;

9.4.19. затвердження висновків Ревізійної комісії (Ревізора);

9.4.20. обрання членів лічильної комісії, прийняття рішення про припинення їх повноважень;

9.4.21. прийняття рішення про вчинення значного правочину, якщо ринкова вартість майна, робіт або послуг, що є предметом такого правочину, перевищує 25 відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності Товариства

9.4.22. прийняття рішення про виділ та припинення Товариства, крім випадків, передбаченнях чинним законодавством України, про ліквідацію Товариства, обрання ліквідаційної комісії, затвердження порядку та строків ліквідації, порядку розподілу між акціонерами майна, що залишається після задоволення вимог кредиторів, і затвердження ліквідаційного балансу;

9.4.23. прийняття рішення за наслідками розгляду звіту Наглядової ради, звіту Директора Товариства, звіту Ревізійної комісії (Ревізора);

9.4.24. затвердження принципів (кодексу) корпоративного управління Товариства;

9.4.25. обрання комісії з припинення Товариства.

9.5.  Повноваження з вирішення питань, що належать до виключної компетенції Загальних зборів, не можуть бути передані на вирішення іншим органам Товариства.

9.6. У Загальних зборах Товариства можуть брати участь особи, включені до переліку акціонерів, які мають право на таку участь, або їх представники. На Загальних зборах за запрошенням особи, яка скликає Загальні збори, також можуть бути присутні представник аудитора Товариства та посадові особи Товариства незалежно від володіння ними акціями Товариства, представник  трудового колективу, який  обраний ним та представляє  його права та інтереси.

Перелік акціонерів, які мають право на участь у Загальних зборах, складається станом на 24 годину за три робочих дні до дня проведення таких зборів у порядку, встановленому законодавством про депозитарну систему України.

9.7. Вносити зміни до переліку акціонерів, які мають право на участь у Загальних зборах Товариства, після його складення заборонено.

9.8. Письмове повідомлення про проведення Загальних зборів акціонерів Товариства та їх порядок денний надсилається кожному акціонеру, зазначеному в переліку акціонерів, складеному в порядку, встановленому законодавством про депозитарну систему України, на дату, визначену Наглядовою   радою, а в разі скликання позачергових Загальних зборів на вимогу акціонерів у випадках, передбачених законом - акціонерами, які цього вимагають. Встановлена дата не може передувати дню прийняття рішення про проведення Загальних зборів і не може бути встановленою раніше, ніж за 60 днів до дати проведення Загальних зборів.

9.9. Письмове повідомлення про проведення Загальних зборів та їх порядок денний надсилається акціонерам персонально (з урахуванням п.9.12 цього Статуту) рекомендованим листом на адресу їх місцезнаходження (місця проживання) засобами  поштового зв’язку або вручається  особисто акціонеру під розпис особою, яка скликає Загальні збори у строк не пізніше ніж за 30 днів до дати їх проведення. Повідомлення розсилає особа, яка скликає Загальні збори, або особа, яка веде облік прав власності на акції Товариства у разі скликання Загальних зборів акціонерами. 

9.10. У разі реєстрації акцій на ім'я номінального утримувача повідомлення про проведення Загальних зборів та порядок денний надсилається номінальному утримувачу, який забезпечує персональне повідомлення акціонерів, яких він обслуговує.

9.11. Товариство не пізніше ніж за 30 днів до дати проведення Загальних зборів публікує в офіційному друкованому органі повідомлення про проведення Загальних зборів. Товариство додатково надсилає повідомлення про проведення Загальних зборів та їх порядок денний фондовій біржі, на якій Товариство пройшло процедуру лістингу, а також не пізніше ніж за 30 днів до дати проведення Загальних зборів розміщує на власній веб-сторінці в мережі Інтернет інформацію, передбачену п. 9.12. цього Статуту…..

9.72. У разі якщо всі акції Товариства належать одній особі - повноваження Загальних зборів, передбачені п.п. 9.4.1.- 9.4.25 Статуту, а також внутрішніми документами Товариства, здійснюються акціонером одноосібно. Порядок скликання та проведення Загальних зборів акціонерів, передбачений  статтями 33 - 48 Закону України «Про акціонерні товариства», до Товариства з одним акціонером не застосовуються.

Рішення акціонера з питань, що належать до компетенції Загальних зборів, оформлюється ним письмово (у формі рішення) та засвідчується печаткою Товариства або нотаріально. Таке рішення акціонера має статус протоколу Загальних зборів Товариства.

 

10. НАГЛЯДОВА РАДА.

10.1. Наглядова рада Товариства є органом, що здійснює захист прав акціонерів Товариства, і в межах компетенції, визначеної законодавством та Статутом, контролює та регулює діяльність Директора.

10.2. Член Наглядової ради повинен виконувати свої обов'язки особисто і не може передавати власні повноваження іншій особі, крім члена Наглядової ради - юридичної особи - акціонера.

       10.3. Члени Наглядової ради мають право на оплату своєї діяльності за рахунок Товариства.

10.4. Порядок роботи, виплати винагороди та відповідальність членів Наглядової ради визначаються законодавством та Статутом Товариства, а також цивільно-правовим чи трудовим договором (контрактом), що укладається з членом Наглядової ради. Такий договір або контракт від імені Товариства підписується Директором Товариства чи іншою уповноваженою Загальними зборами особою на умовах, затверджених рішенням Загальних зборів. У разі укладення з членом Наглядової ради Товариства цивільно-правового договору такий договір може бути оплатним або безоплатним.

10.5. До компетенції Наглядової ради належить вирішення питань, передбачених законодавством та Статутом, а також переданих на вирішення Наглядової ради Загальними зборами акціонерів Товариства.

10.6. До виключної компетенції Наглядової ради належить:

10.6.1. затвердження в межах своєї компетенції положень, якими регулюються питання, пов’язані з діяльністю Товариства;

10.6.2. підготовка порядку денного Загальних зборів, прийняття рішення про дату їх проведення та про включення пропозицій до порядку денного, крім скликання акціонерами позачергових Загальних зборів;

10.6.3. прийняття рішення про проведення чергових або позачергових Загальних зборів відповідно до цього Статуту Товариства та у випадках, встановлених законодавством;

10.6.4. прийняття рішення про продаж раніше викуплених Товариством акцій;

10.6.5. прийняття рішення про розміщення Товариством інших цінних паперів, крім акцій;

10.6.6. прийняття рішення про викуп розміщених Товариством інших, крім акцій, цінних паперів;

10.6.7. затвердження ринкової вартості майна у випадках, передбачених законом;

10.6.8. обрання та припинення повноважень Директора Товариства;

10.6.9. затвердження умов контрактів, які укладатимуться з Директором Товариства, встановлення розміру його винагороди;

10.6.10. прийняття рішення про відсторонення Директора від здійснення повноважень та обрання особи, яка тимчасово здійснюватиме повноваження Директора Товариства;

10.6.11. здійснення контролю за діяльністю Директора Товариства;

10.6.12. обрання та припинення повноважень голови та членів інших органів Товариства;

10.6.13. обрання реєстраційної комісії, за винятком випадків, встановлених законом;

10.6.14. обрання аудитора Товариства та визначення умов договору, що укладатиметься з ним, встановлення розміру оплати його послуг;

10.6.15. визначення дати складення переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів, порядку та строків виплати дивідендів у межах граничного строку, визначеного п.7.9 Статуту;

10.6.16. визначення дати складення переліку акціонерів, які мають бути повідомлені про проведення Загальних зборів відповідно до п. 9.8. Статуту та мають право на участь у Загальних зборах відповідно до п.9.6. Статуту;

10.6.17. вирішення питань про участь Товариства у промислово-фінансових групах та інших об'єднаннях, про заснування інших юридичних осіб;

10.6.18. вирішення питань, передбачених чинним законодавством України в разі злиття, приєднання, поділу, виділу або перетворення Товариства;

10.6.19. прийняття рішення про вчинення значних правочинів, якщо ринкова вартість майна або послуг, що є їх предметом, становить від 10 до 25 відсотків вартості активів Товариства за даними останньої річної фінансової звітності;

10.6.20. прийняття рішення про попереднє схвалення значних правочинів, які можуть вчинятися Товариством в ході його господарської діяльності, якщо ринкова вартість майна або послуг, що є їх предметом, становить від 10 до 25 відсотків вартості активів Товариства за даними останньої річної фінансової звітності, із зазначенням характеру правочинів та їх граничної сукупної вартості;

10.6.21. визначення ймовірності визнання Товариства неплатоспроможним внаслідок прийняття ним на себе зобов'язань або їх виконання, у тому числі внаслідок виплати дивідендів або викупу акцій;

10.6.22. прийняття рішення про обрання оцінювача майна Товариства та затвердження умов договору, що укладатиметься з ним, встановлення розміру оплати його послуг;

10.6.23. прийняття рішення про обрання (заміну) депозитарію цінних паперів Товариства та затвердження умов договору, що укладатиметься з ним, встановлення розміру оплати його послуг;

10.6.24. надсилання пропозиції акціонерам про придбання належних їм простих акцій особою (особами, що діють спільно), яка придбала контрольний пакет акцій, відповідно до чинного законодавства України;

10.6.25. встановлення порядку проведення ревізій та контролю за фінансово-господарською діяльністю Товариства;

10.6.26. прийняття рішення щодо створення, реорганізації та ліквідації дочірніх підприємств, філій і представництв Товариства, затвердження їх статутів та положень;

       10.6.27. винесення рішень про притягнення до майнової відповідальності посадових осіб Товариства;

10.6.28. здійснення погодження (не погодження) фінансових звітів та пропозицій про розподіл прибутку і збитків Товариства, які готуються Директором Товариства для їх затвердження Загальними зборами акціонерів Товариства;

10.6.29. здійснення розгляду та вирішення питань, винесених на обговорення Головою та (або) членами  Наглядової ради, Ревізійною комісією (Ревізором), Директором Товариства та здійснення інших повноважень, що делеговані Загальними зборами акціонерів Наглядовій раді.

      10.7. Питання, що належать до виключної компетенції Наглядової ради Товариства, не можуть вирішуватися іншими органами Товариства, крім Загальних зборів акціонерів Товариства.

10.8. Посадові особи органів Товариства забезпечують членам Наглядової ради доступ до інформації в межах, передбачених законом та Статутом Товариства.

10.9. Члени Наглядової ради Товариства обираються з числа фізичних осіб, які мають повну цивільну дієздатність, та/або з числа юридичних осіб – акціонерів.

Член Наглядової ради - юридична особа може мати необмежену кількість представників у Наглядовій раді. Порядок діяльності представника акціонера у Наглядовій раді визначається самим акціонером.

10.10. Повноваження члена Наглядової ради дійсні з моменту його обрання Загальними зборами Товариства. Повноваження представника акціонера - члена Наглядової ради дійсні з моменту видачі йому довіреності акціонером - членом Наглядової ради та отримання Товариством письмового повідомлення про призначення представника, яке, крім іншого, повинно містити:

1) прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) представника;

2) дату народження представника;

3) серію і номер паспорта представника (або іншого документа, що посвідчує особу), дату видачі та орган, що його видав;

4) місце роботи представника та посаду, яку він обіймає;

5) місце проживання або місце перебування представника.

Член Наглядової ради - юридична особа несе відповідальність перед Товариством за дії свого представника у Наглядовій раді.

10.11. Обрання членів Наглядової ради Товариства здійснюється виключно шляхом кумулятивного голосування.

10.12. Одна й та сама особа може обиратися до складу Наглядової ради неодноразово.

10.13. Член Наглядової ради не може бути одночасно Директором та/або членом Ревізійної комісії (Ревізором)  Товариства.

10.14. Наглядова рада обирається Загальними зборами акціонерів. Кількісний склад Наглядової ради встановлюється Загальними зборами, але не може бути меншим ніж 3 (три ) особи.

10.15. Якщо кількість членів Наглядової ради становить менше половини її кількісного складу, Товариство протягом трьох місяців має скликати позачергові Загальні збори для обрання всього складу Наглядової ради.

 

11. ДИРЕКТОР

11.1. Виконавчим органом Товариства є Директор Товариства, який  здійснює управління поточною діяльністю Товариства.

11.2. До компетенції Директора належить вирішення всіх питань, пов'язаних з керівництвом поточною діяльністю Товариства, крім питань, що належать до виключної компетенції Загальних зборів та Наглядової  ради.

11.3. Директор підзвітний Загальним зборам та Наглядовій раді, організовує виконання їх рішень. Директор Товариства діє від імені Товариства у межах, встановлених законом та Статутом.

       11.4. Директором Товариства може бути будь-яка фізична особа, яка має повну цивільну дієздатність і не є членом Наглядової ради чи Ревізійної комісії (Ревізором) Товариства.

11.5. Права та обов'язки Директора Товариства визначаються нормами законодавства, Статутом, а також контрактом, що укладається з Директором. Від імені Товариства контракт підписує Голова Наглядової ради чи особа, уповноважена на таке підписання Наглядовою радою.

11.6. Директор на вимогу органів та посадових осіб Товариства зобов'язаний надати можливість ознайомитися з інформацією про діяльність Товариства в межах, встановлених законом, Статутом та внутрішніми положеннями Товариства.

11.7.       До компетенції Директора відноситься:

11.7.1.             керівництво роботою Товариства;

11.7.2. затвердження поточних планів діяльності Товариства i заходів для вирішення поставлених завдань;

11.7.3. подання Загальним зборам акціонерів та Наглядовій раді Товариства пропозицій з питань поліпшення діяльності Товариства;

11.7.4. затвердження, внесення змін, доповнень, скасування внутрішніх документів Товариства з усіх питань, пов'язаних з діяльністю Товариства, а також з питань організації цієї діяльності, окрім внутрішніх документів Товариства затвердження, внесення змін, доповнень та скасування яких цим Статутом чи рішенням Загальних зборів акціонерів віднесено до компетенції Загальних зборів акціонерів чи Наглядової ради Товариства;

      11.7.5. подання на затвердження Загальними зборами акціонерів річного звіту та балансу Товариства;

      11.7.6. затвердження, зміна, доповнення організаційної структури Товариства, штатного розкладу;

      11.7.7. прийом на роботу та звільнення працівників Товариства, застосування до працівників Товариства заохочень  та дисциплінарних стягнень;

      11.7.8. внесення пропозицій Наглядовій раді Товариства про проведення  Зборів акціонерів, у випадках, передбачених законом та Статутом;

      11.7.9. організація скликання чергових та позачергових Загальних зборів акціонерів Товариства,  у випадках, передбачених законом та Статутом;

11.7.10. забезпечення виконання рішень Загальних зборів акціонерів та Наглядової ради Товариства;

11.7.11. організація ведення бухгалтерського обліку та звітності Товариства;

11.7.12. організація ведення кадрового діловодства Товариства;

11.7.13.   призначення керівників філій та представництв Товариства;

11.7.14. відкриття рахунків в банківських установах;

11.7.15. вирішення інших питань діяльності Товариства, крім питань, які відносяться до компетенції Загальних зборів акціонерів та Наглядової ради Товариства.

 

12. РЕВІЗІЙНА КОМІСІЯ (РЕВІЗОР)

12.1. Для проведення перевірки фінансово-господарської діяльності Товариства Загальні збори можуть обирати Ревізійну комісію (Ревізора) строком на 3 (три) роки.

В разі, якщо в Товаристві налічується до 100 осіб акціонерів – власників простих акцій, може запроваджуватися посада Ревізора або обиратися Ревізійна комісія у кількості не менше 3 (трьох) осіб. В разі, якщо кількість акціонерів - власників простих акцій Товариства більше 100 осіб може обиратися лише Ревізійна комісія.

Члени Ревізійної комісії (Ревізор) Товариства обираються виключно шляхом кумулятивного голосування з числа фізичних осіб, які мають повну цивільну дієздатність, та/або з числа юридичних осіб - акціонерів. Голова Ревізійної комісії обирається Загальними зборами Товариства.

Ревізійна комісія (Ревізор) може обиратися для проведення спеціальної перевірки фінансово-господарської діяльності Товариства або на визначений період.

12.2. Не можуть бути членами Ревізійної комісії (Ревізором):

- член Наглядової ради;

- Директор;

- корпоративний секретар;

- особа, яка не має повної цивільної дієздатності;

- члени інших органів Товариства.

12.3. Члени Ревізійної комісії (Ревізор) не можуть входити до складу лічильної комісії Товариства.

12.4. Права та обов'язки членів Ревізійної комісії (Ревізора) визначаються  законом, іншими актами законодавства, Статутом а також договором, що укладається з кожним членом Ревізійної комісії (Ревізором).

12.5. Ревізійна комісія (Ревізор) має право вносити пропозиції до порядку денного Загальних зборів та вимагати скликання позачергових загальних зборів. Члени Ревізійної комісії (Ревізор) мають право бути присутніми на Загальних зборах та брати участь в обговоренні питань порядку денного з правом дорадчого голосу.

12.6. Члени Ревізійної комісії (Ревізор) мають право брати участь у засіданнях Наглядової ради у випадках, передбачених Законом, Статутом або внутрішніми положеннями Товариства.

12.7. Ревізійна комісія (Ревізор) проводить як чергові (планові), так i спеціальні (позапланові перевірки).

12.8. Чергову перевірку фінансово-господарської діяльності Товариства Ревізійна комісія (Ревізор) проводить за результатами фінансового року. При проведенні ревізії чи перевірки Директор Товариства забезпечує членам Ревізійної комісії (Ревізору) доступ до інформації в межах, передбачених цим Статутом. Проведення чергових перевірок не потребує спеціального рішення органів Товариства.

12.9. Спеціальна перевірка фінансово-господарської діяльності Товариства проводиться Ревізійною комісією (Ревізором), а в разі її відсутності - аудитором. Така перевірка проводиться з ініціативи Ревізійної комісії  (Ревізора),  за  рішенням  Загальних  зборів,  Наглядової  ради,  Директора або  на вимогу  акціонерів

(акціонера), які (який) на момент подання вимоги сукупно є власниками (власником) більше 10 відсотків простих акцій Товариства.

12.10. Незалежно від наявності Ревізійної комісії (Ревізора) у Товаристві спеціальна перевірка фінансово-господарської діяльності Товариства може проводитися аудитором на вимогу та за рахунок акціонерів (акціонера), які (який) на момент подання вимоги сукупно є власниками (власником) більше 10 відсотків простих акцій Товариства.

12.11. Ревізійна комісія (Ревізор) має право залучати до ревізій та перевірок зовнішніх експертів.

12.12. Ревізійна комісія (Ревізор) готує висновки до звітів і балансів Товариства та доповідає про результати ревізій і перевірок Загальним зборам акціонерів чи Наглядовій раді Товариства

12.13. Засідання Ревізійної комісії проводяться за необхідністю, але не рідше одного разу на рік. Рішення на засіданнях приймається простою більшістю голосів членів Ревізійної комісії.».

 

1.6. Предмет та мета діяльності Емітента:

Емітент створений з метою здійснення підприємницької діяльності для одержання прибутку в інтересах акціонерів, максимізації добробуту акціонерів у вигляді зростання вартості акцій Емітента, а також отримання акціонерами дивідендів.

Метою діяльності Емітента є одержання прибутку від надання фінансових послуг юридичним та фізичним особам.

Виключним предметом діяльності Емітента є надання фінансових послуг, а саме:

·   обслуговування платіжних документів, кліринг, інші форми забезпечення розрахунків;

·   залучення фінансових активів із зобов'язанням щодо наступного їх повернення;

·   фінансовий лізинг;

·   надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту;

·   надання гарантій та поручительств;

·   переказ грошей;

·   факторинг;

·   інші операції, які відповідають критеріям, визначеним у Законі України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».

Емітент має право здійснювати у сукупності лише ті види діяльності, суміщення яких не заборонено законодавством.

Емітент зобов'язаний одержати відповідні ліцензії (дозволи, патенти, тощо) за видами діяльності, реалізація яких відповідно до законодавства можлива лише за їх наявності.

Діяльність Емітента розповсюджується як на території України, так і за її межами.

Окремі роботи, що потребують від виконавця спеціальних знань і допуску до роботи, пов’язаної з державною таємницею, виконуються особами, підготовленими у визначеному для таких робіт порядку, при наявності в них допуску до державної таємниці відповідної форми.

Емітент може розширювати і доповнювати напрямки діяльності та проводити інші господарські заходи та види діяльності, що є необхідними для розвитку, розширення діяльності та самоокупності Емітента, виходячи із потреб ринку та власних фінансових ресурсів, впровадження яких не суперечить чинному законодавству України.

Емітент має право самостійно здійснювати зовнішньоекономічну діяльність у будь-якій сфері, пов'язаній з предметом її діяльності. При здійсненні зовнішньоекономічної діяльності емітент користується повним обсягом прав суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності відповідно до чинного законодавства України.

 

 

1.7. Розмір статутного капіталу на дату прийняття рішення, відомості щодо його оплати:

Станом на «28» березня 2013 року статутний капітал Емітента становить 50 000 000 (п’ятдесят мільйонів)  гривень 00 копійок.

Статутний капітал поділений на 50 000 000 (п’ятдесят  мільйонів) штук простих іменних акцій номінальною вартістю 01 (одна) гривня 00 (нуль) копійок кожна акція.

На момент прийняття рішення про розміщення облігацій статутний капітал Емітента сплачений повністю.

 

1.8. Розмір власного капіталу Емітента (на останню звітну дату, що передує даті прийняття рішення про розміщення): Станом на «31» грудня 2012 року розмір власного капіталу Емітента становить 50 005 тис. грн.

 

1.9. Чисельність штатних працівників Емітента (станом на останнє число кварталу, що передував кварталу, у якому подаються документи): Станом на «31» грудня 2012 року чисельність штатних працівників Емітента становить 7 (сім) осіб.

 

1.10. Чисельність акціонерів за станом на останнє число кварталу, що передував кварталу, у якому подаються документи): Чисельність акціонерів станом на «31» грудня 2012 року складає: 5 (п’ять ) юридичних осіб і 1 (одна) фізична особа.

 

1.11. Відомості про посадових осіб Емітента:

Відомості про посадових осіб Емітента станом на «28» березня 2013 р.:

Прізвище, ім’я та по батькові

Посада, яку особа обіймає у Емітента

Рік народження

Освіта

Кваліфі-

кація

Загальний виробничий стаж

Стаж роботи на даній посаді

Посада, яку особа обіймає на основному місці роботи

Посада на попередніх місцях роботи за останні 5 років

1.  

Рибальченко Людмила Володимирівна

 

 

 

 

 

 

 

Директор

1962

повна вища

економіст

33 роки

4 місяці

3 роки 3 місяці

 

 

Посада

директора в ПАТ «ФК «Сучасні кредитні технології» є основним місцем роботи.

з 14.07.2006 р. по 01.03.2007р. - заступник головного бухгалтера ЗАТ "Кредит-Днiпро"; з 02.03.2007р. по 11.12.2009р. - начальник служби внутрiшнього аудиту ЗАТ "Акцiонерний комерційний банк "КОНКОРД", з 22.12.2009р. по теперішній час - директор ПАТ "ФК "Сучасні кредитні технології".

2.  

Рудоквас Юлія Анатоліївна

 

 

Голова Наглядової ради

1979

 

 

повна

вища

юрист

16 років 5 місяців

2 роки 3 місяці

Посада начальника юридичного відділу ПАТ "ФБ " Перспекти-ва" є основним місцем роботи.

з 01.09.2004р. по 19.02.2008р. - юрист ЗАТ "Юніверсал Секьюрітіз", з 20.02.2008р. - начальник юридичного відділу ПАТ "ФБ " Перспектива"

3.  

Гуржий Наталія Анатоліївна

 

 

 

 

 

Член Наглядової ради

1974

 

 

 

 

 

 

повна

вища

Економіст, інженер-хімік-технолог

16 років

2 роки 3 місяці

 

Посада головного бухгалтера

Асоціації "Українські фондові торговці"  є основним місцем роботи.

з 14.06.2006р. по 29.12.2007р. - юрист ЗАТ "Менеджмент Технолоджіз", 03.01.2008 р. - 19.02.2008р. - юрист ЗАТ "Юніверсал Секьюрітіз", 20.02.2008р. - ПАТ "ФБ "Перспектива юрист, 02.10.2008р. - 01.03.2011р. бухгалтер ПАТ "ФБ "Перспектива", з 02.03.2011р. по теперішній час Асоціація " Асоціація "Українські Фондові Торговці" - головний бухгалтер.

4.  

Підвалюк Ольга Вікторівна

Член Наглядової Ради

1986

повна вища

юрист

9 років 8 місяців

В перше призна-чена на цю посаду згідно рішення чергових загальних зборів акціоне-рів (протокол б/н від 28.03.13 р.)

 

 

Посада

начальника відділу торгівлі цінними паперами ТОВ «Централь-ний Брокер» є основним місцем роботи.

з 01.10.2007р. – 01.10.2008р. юрист ТОВ «Горизонт Тревел», 03.08.2009р. – 02.04.2010р. головний спеціаліст відділу бухгалтерського обліку, звітності, документообігу та кадрової роботи ДТУ ДКЦПФР, 02.04.2010р. – 17.01.2011р.  головний спеціаліст контрольно-ревізійного відділу ДТУ ДКЦПФР, з 18.01.2011р. - 15.06.2011р. –юрист ПАТ «ФБ «Перспектива», 16.06.2011р.- 08.12.2011р.  – провідний юрист ПрАТ «ЮК» Правозахист Інвест», з 09.12.2011р. по теперішній час начальник відділу торгівлі цінними паперами ТОВ «Центральний Брокер»

5.  

Філіпська Олена Вікторівна

 

 

 

 

 

  Ревізор

1980

 

 

 

 

 

повна

вища

Магістр з економіки та підприємництва

15 років 6 місяців

1 рік 11 місяців

Посада начальника фінансово-го відділу

ПАТ «ФБ «Перспекти-ва»  є основним місцем роботи.

з 16.06.2005р. по 18.08.2006 - начальник відділу депозитарної діяльності ЗАТ "Менеджмент Технолоджіз", з 21.08.2006р. - 02.06.2011р. керівник відділу фінансової звітності та аналізу ПРАТ КУА " Академія Інвестментс", з 03.06.2011р. - по теперішній час - начальник фінансового відділу ПАТ «ФБ«Перспектива»

 

1.12. Відомості про середню заробітну плату членів виконавчого органу Емітента за останній квартал та завершений фінансовий рік, що передував поданню документів:

Середня заробітна плата Директора Емітента за IV квартал 2012 року склала 573,00 (п’ятсот сімдесят три) гривень 00 копійок. Середня заробітна плата Директора Емітента за 2012 фінансовий рік склала 559 (п’ятсот п’ятдесят дев’ять) гривень 00 копійок.

 

2. Інформація про фінансово-господарський стан Емітента:

 

2.1. Перелік ліцензій (дозволів) Емітента на провадження певних видів діяльності, виданих відповідно до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", із зазначенням строку закінчення їх дії: Ліцензія, видана Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України
серія АГ № 579722, на здійснення переказу коштів небанківськими фінансовими установами. Строк дії ліцензії: 27.06.2011 р. - 27.06.2014 р.

 

2.2. Опис діяльності Емітента станом на кінець 2012 року, а саме дані про:

 

2.2.1. Загальні тенденції та особливості розвитку галузі, у якій здійснює діяльність Емітент, сезонний характер виробництва:

Емітент здійснює такі види діяльності:  -  надання кредитів; - фінансовий лізинг; - надання інших фінансових послуг (крім страхування та пенсійного забезпечення).

Основним видом послуг, що надає Емітент як фінансова установа, є здійснення переказу коштів. Емітент є платіжною організацією внутрішньодержавної небанківської платіжної системи «Розрахункова Фондова Система» (далі – платіжна система РФС), здійснювала діяльність на підставі ліцензії Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг на здійснення переказу коштів серії АГ №579722 (строк дії з 27.06.2011 р. по 27.06.2014 р.) та дозволу Національного банку України на здійснення розрахунків за угодами з цінними паперами № 25-213/2763-21412 від 17.11.2009 р. (з доповненням – лист НБУ № 68-116/205-1355 від 07.02.2012 р.). Платіжна система РФС створена для забезпечення ефективної взаємодії між біржовою, депозитарною та платіжною системами України. До складу платіжної системи РФС входять: Платіжна організація РФС, члени РФС  (комерційні банки), учасники РФС  (торговці цінними паперами – небанківські установи, які  є учасниками біржових торгів), учасниками РФС можуть стати також банки - члени РФС.

В 2012 році Емітентом узгоджена в Національному банку України нова редакція Правил платіжної системи РФС, яка передбачає запровадження наступних новацій:

1) можливість обслуговувати не тільки фондові, але й товарні, спеціалізовані біржі, позабіржовий ринок;

2) перелік операцій передбачає не тільки розрахунки, але й кліринг за операціями з різними видами активів;

3) впровадження технології центрального контрагента.

З моменту узгодження нової редакції Правил РФС Емітентом впроваджене обслуговування учасників Платіжної системи РФС на строковому ринку на фондовій біржі.

 

2.2.2. Обсяг реалізації основних видів продукції, послуг або робіт, що виробляє (здійснює) Емітент:

За 2012 рік Емітент одержав дохід від операційної діяльності  - надання послуг – в сумі 51 тис.грн.

Емітентом у 2012 році проведено на фондовому ринку (ринку заявок та строковому ринку) 27,7 тис. транзакцій на загальну суму 13,7 млрд. грн., в тому числі проведені транзакції на суму 114,5 тис. грн. за наслідками централізованого клірингу щодо строкових контрактів (відсоткових деривативів), укладених на загальну суму 11,5 млрд. грн. Таким чином, Емітентом проведені кліринг і розрахунки за наслідком біржових торгів щодо цінних паперів та строкових контрактів на загальну суму 25,2 млрд. грн., що складає 9,5 % загального обсягу торгів на українському біржовому фондовому ринку, який дорівнює 264 млрд. грн.

 

2.2.3. Ринки збуту, основних споживачів продукції, послуг або робіт, що виробляє (здійснює) Емітент:

Наразі Емітент здійснює діяльність з надання послуг щодо здійснення переказу коштів професійним учасникам фондового ринку – торговцям цінними паперами. Потенційним ринком збуту послуг є учасники товарних, спеціалізованих біржових та позабіржових ринків.

 

2.2.4. Основні конкуренти Емітента:

Модель розрахунків за угодами з цінними паперами, запропонована Емітентом, є унікальною на українському біржовому ринку. Потенційними конкурентами Емітента є банківські установи України.

 

2.3. Обсяг та напрямки інвестиційної діяльності:

Інвестиції в цінні папери на кінець дня 31.12.2012 р. складають 49,182 млн. грн., в тому числі довгострокові інвестиції – 19,998 млн. грн., а також поточні інвестиції, здійснені переважно  в цінні папери, що мають активний ринок – 29,184 млн. грн.

Станом на 31.12.2012 р. Емітент володіє:

- часткою в розмірі 61,56 % статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТРАЛЬНИЙ БРОКЕР», що становить 18 469 104,97 грн.;

- часткою в розмірі 4,701 % статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «БІТ ПРОДАКШН», що становить 1  355  625,00 грн.

 

2.4. Відомості про юридичних осіб, у яких Емітент володіє більш ніж 10% статутного капіталу:

Станом на «28» березня 2013 р. Емітент володіє  61,56 % статутного капіталу ТОВ «Центральний Брокер».

 

2.5. Відомості про дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені підрозділи:

Емітент не створював дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені підрозділи.

 

2.6. Відомості про участь емітента в холдінгових компаніях, концернах, асоціаціях тощо:

Емітент не є членом холдингових компаній, концернів, асоціацій тощо.

 

2.7. Політика щодо досліджень та розробок:

Емітент постійно приводить внутрішню нормативну базу як у відповідність до мінливого вітчизняного законодавства, так і впроваджує міжнародний досвід щодо функціонування інфраструктурних одиниць світових ринків, в тому числі фондових. Значні вкладення здійснені у розробку та модернізацію програмного забезпечення, що використовується при здійсненні операцій переказу коштів, що дає можливість надання Емітентом послуг високої якості.

 

2.8. Можливі фактори ризику в господарській діяльності Емітента:

Основними видами ризиків, на які у своїй діяльності наражається Емітент, є кредитний ризик, ризик ліквідності, операційний та правовий ризики. Емітент постійно здійснює моніторинг, оцінює ризики та здійснює заходи з їх мінімізації, які в тому числі включають:

- обмеження переліку власних операцій, за якими можуть виникнути зобов’язання виключно розміром власного капіталу;

- використання сучасного обладнання та програмного забезпечення, запровадження механізму квитування та звірки операцій з клієнтами, проведення регламентної та позапланової архівації інформації щодо фінансових операцій,

- здійснення заходів щодо додержання правил доступу до інформації, що становить комерційну таємницю та конфіденційну інформацію та правил інформаційної безпеки,

- здійснення операцій переказу коштів в РФС за принципом DvP («поставка проти сплати» - Delivery versus Payment) виключно між учасниками РФС або між учасниками РФС та платіжною організацією РФС,

- контроль за неухильним виконанням клієнтами Емітента умов укладених договорів;

- проведення постійного моніторингу змін до законодавства України та приведення внутрішніх нормативних документів у відповідність до діючого законодавства.

На діяльність Емітента впливають такі фактори:

­        політичні та фінансово-економічні фактори, в тому числі кризові явища у світовій економіці;

­        нестабільність чинного законодавства, особливо у податковій сфері;

­        недостатнє зосередження торгів цінними паперами на фондових біржах України, що звужує коло потенційних клієнтів Емітента;

­        високий рівень оподаткування та великі санкції за несвоєчасну сплату податків.

Емітент є фінансовою установою, що надає фінансові послуги, тому має високу ступінь залежності від законодавчих та економічних обмежень.

 

2.9. Перспектива діяльності  Емітента на поточний та наступний роки:

Емітент є платіжною організацією внутрішньодержавної небанківської платіжної системи «Розрахункова Фондова Система» (ВНПС РФС), створеної для забезпечення ефективної взаємодії між біржовою, депозитарною та платіжною системами України. До складу РФС також входять: члени РФС (банки) та учасники РФС (банки та компанії-торговці цінними паперами).

В 2008 році Емітент одержав ліцензію Держфінпослуг на здійснення переказу коштів та дозвіл НБУ на здійснення розрахунків за угодами з ЦП. В січні 2009 р. між Емітентом та ПАТ «Фондова біржа «Перспектива» було укладено договір про порядок та умови розрахунків та надання інформації щодо переказу коштів на виконання зобов’язань за договорами, що укладені на Біржі. Перші розрахунки через Емітента було проведено у червні 2009 р.

Впровадження прогресивної моделі розрахунків за наслідками біржових торгів на фондових ринках є фактором стабільного зростання основних показників діяльності Емітента.

Дані щодо сталого зростання показників діяльності Емітента свідчать про те, що ринок дійсно має потребу в послугах здійснення ефективних розрахунків, що надаються ВНПС РФС, а також про те, що запропонований Емітентом продукт належним чином забезпечує задоволення цієї потреби: торговець цінними паперами - учасник ВНПС РФС отримує якісне обслуговування, впевненість у завершенні розрахунків з використанням принципу DvP, конкуренті переваги при наданні послуг своїм клієнтам.

Конкурентна позиція Емітента: унікальна в Україні модель обслуговування грошових розрахунків (а після реєстрації нової редакції правил РФС – вже й клірингу) за наслідками біржових торгів, яка відповідає міжнародним рекомендаціям щодо побудови систем розрахунків за цінними паперами через лояльну інтеграцію до існуючої міжбанківської системи грошових розрахунків, забезпечення конструктивної конкуренції банків за обслуговування біржових та вже і не біржових розрахунків, низькі трансакційні витрати внаслідок використання ЕДО та технології STP, можливість виконання функцій ССP для підвищення ефективності розрахунків та зниження ризиків тощо.

Варто підкреслити, що Концепція запровадження нагляду (оверсайта) за платіжними системами в Україні, схвалена Постановою Правління НБУ від 15.09.2010 № 426, спирається на міжнародні рекомендації та пропагує існування систем розрахунків за цінними паперами саме в межах платіжних систем та під наглядом НБУ.

Методи конкуренції Емітента – лояльні тарифи, наявність контролю забезпеченості грошовими коштами за укладеними договорами, відсутність за весь період роботи системних збоїв, ефективна система управління ризиками - дали певні результати.

Емітент у своїй операційній діяльності використовує наступні програмні продути, розроблені ТОВ «БІТ-Продакшн» із застосуванням послуг ЕЦП та КЗІ від АЦСК КФЦ:

1) Автоматизовану систему (АС) РФС – АС РФС інтегрована з низкою модифікацій ПТК Клієнт-Банк – для автоматизації комунікацій з банками-членами ВНПС РФС;

2) ПТК BIT eTrade Mail – для комунікацій з ПАТ «Фондова біржа «Перспектива»,

3) ПТК BIT ePayment – для комунікацій з учасниками ВНПС РФС. Платіжний термінал  BIT ePayment є клієнтською частиною АС РФС (аналогом ПТК Клієнт-Банк) і дозволяє учаснику РФС:

ініціювати переказ коштів з рахунку, відкритого в Емітенті;

одержувати інформацію щодо стану рахунку та стану грошового ліміту;

роздруковувати примірники первинних документів, що підтверджують проведення розрахунків за угодами, укладеними на Біржі;

виконувати інші операції, пов’язані з взаємодією з Емітентом.

В 2011 р. Емітентом повторно одержано ліцензію Держфінпослуг на здійснення переказу коштів та надано на узгодження до НБУ нову редакцію Правил ВНПС РФС, що передбачає як збільшення кількості ринків, які може обслуговувати ВНПС РФС (фондовий, товарний, позабіржовий, державних закупівель тощо), так і перехід від розрахункової моделі до моделі клірингу та розрахунків, що дозволить учасникам та членам ВНПС РФС запропонувати нові послуги своїм клієнтам. Також передбачена можливість централізованого клірингу за участю центрального контрагенту, при якому стороною за нетто-вимогами та нетто-зобов’язаннями (тобто ССР) буде виступати Емітент.

За наслідками 2011 року за обсягом обслуговуваних розрахунків (51,7 млрд грн.) СКТ поступається тільки системі переказу коштів між банками за наслідками торгів на біржовому ринку ОВДП (99,1 млрд грн). З огляду на запуск на ПАТ «Фондова біржа «Перспектива» торгів строковими контрактами, де Емітент виконує функції ССР, у 2012 році розрахункові технології диверсифікувалися та кількість проведених трансакцій збільшилась.

Надання учасникам біржових торгів повного комплексу послуг можливе завдяки інтеграції Емітента з іншими складовими небанківської фінансової групи.

Горизонтально інтегрований біржовий холдинг (поєднує 2 біржі для організації торгів фінансовими та товарними активами - ПАТ «Фондова біржа «Перспектива» та Товарна біржа «Перспектива-Коммодіті», платіжну та клірингову організацію – ПАТ «Фінансова компанія «Сучасні кредитні технології», акредитований центр сертифікації ключів – ПАТ «Комунікаційний фондовий центр» та професійного розробника програмного забезпечення – ТОВ «БІТ продакшн») створений за прикладом аналогічних міжнародних біржових холдингів (Deutsche Börse, London Stock Exchange, NASDAQ OMX Group, група ММВБ-РТС тощо) та не має аналогів в Україні.

Унікальні для фінансової установи – не банка можливості Емітента щодо організації та проведення переказу коштів, накопичений досвід та комунікаційні можливості завдяки участі у небанківській фінансовій групі, що являє собою горизонтально інтегрований біржовий холдинг, дозволяють розпочати масштабний проект щодо розбудови багатофункціональної позабіржової торговельної системи, так званої Electronic Communication Network (ECN). Проект передбачається для організації комунікацій між учасниками торгів на засадах електронного документообігу (ЕДО) та гарантованих розрахунків за наслідками правочинів. Сферою діяльності такої системи можуть бути неемісійні та частково емісійні цінні папери, товари, в тому числі при проведенні державних закупівель.

 

2.10. Відомості про провадження у справі про банкрутство або про застосування санації щодо Емітента чи попереднього суб'єкта господарювання, в результаті реорганізації якого утворився Емітент, протягом трьох років, що передували року проведення випуску облігацій:

Справи про банкрутство Емітента не порушувались, процедура санації по  відношенню до Емітента за весь період його діяльності не застосовувалась.

 

2.11. Інформація про грошові зобов'язання Емітента (кредитна історія Емітента):

а) які існують на дату прийняття рішення про розміщення облігацій: кредитних правочинів на дату прийняття рішення про розміщення облігацій немає;

б) які не були виконані: невиконаних кредитних правочинів на дату прийняття рішення про розміщення облігацій немає.

Рішення судів, які стосуються виникнення, виконання та припинення кредитних правочинів, стосовно Емітента відсутні.

 

2.12. Фінансова звітність Емітента за звітний період, що передував кварталу, в якому подаються документи для реєстрації випуску та проспекту емісії облігацій, та за останні три завершені фінансові роки
Фінансова звітність за 2010р. форма 1
Фінансова звітність за 2010р. форма 2
Фінансова звітність за 2010р. форма 3
Фінансова звітність за 2010р. форма 4
Фінансова звітність за 2010р. форма 5
Фінансова звітність за 2011р. форма 1
Фінансова звітність за 2011р. форма 2
Фінансова звітність за 2011р. форма 3
Фінансова звітність за 2011р. форма 4
Фінансова звітність за 2011р. форма 5
Фінансова звітність за 2011р. форма 6
Фінансова звітність за 2012р.


ПАТ «ФК «СУЧАСНІ КРЕДИТНІ ТЕХНОЛОГІЇ»

 

ПРИМІТКИ ДО ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ

за рік, що закінчився 31 грудня 2012 року

(у тисячах українських гривень)

 

ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО

«ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «СУЧАСНІ КРЕДИТНІ ТЕХНОЛОГІЇ»

 

Фінансова звітність згідно з МСФЗ

за рік, що закінчився 31 грудня 2012 року
1.              
Сфера діяльності

ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «СУЧАСНІ КРЕДИТНІ ТЕХНОЛОГІЇ» (далі - «Компанія»)  створено та здійснює діяльність на підставі Цивільного та Господарського Кодексів України, Законів України «Про акціонерні товариства», «Про господарські товариства», «Про цінні папери та фондовий ринок», «Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг» та іншого чинного законодавства України. Компанія була створена 26 липня 2006 р.  у формі закритого акціонерного товариства. 21 серпня 2009 р. відповідно до протоколу позачергових загальних зборів акціонерів від 19.08.2009р. Компанія змінила назву на

ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «СУЧАСНІ КРЕДИТНІ ТЕХНОЛОГІЇ».

Види дiяльностi ПАТ "ФК "СУЧАСНІ КРЕДИТНІ ТЕХНОЛОГІЇ":  -  надання кредитiв; -фінансовий лізинг; - надання інших фінансових послуг (крім страхування та пенсійного забезпечення).

Основним видом послуг, що надає Компанія як фінансова установа, є здійснення переказу коштів. ПАТ «ФК «СУЧАСНІ КРЕДИТНІ ТЕХНОЛОГІЇ» є платіжною організацією Внутрішньодержавної небанківської платіжної системи «Розрахункова Фондова Система», здійснювала діяльність на підставі ліцензії Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг на здійснення переказу коштів серії АГ №579722 (строк дії з 27.06.2011 р. по 27.06.2014 р.) та дозволу Національного банку України на здійснення розрахунків за угодами з цінними паперами № 25-213/2763-21412 від 17.11.2009 р. (з доповненням – лист НБУ № 68-116/205-1355 від 07.02.2012 р.).

Юридична адреса Компанії: Україна, м. Дніпропетровськ, вул. Леніна, буд. 30

 

2.               Основи підготовки фінансової звітності

Заява про відповідність

Ця фінансова звітність підготовлена ​​відповідно до Міжнародних Стандартів Фінансової Звітності (далі - МСФЗ).

Основа складання фінансової звітності

Ця фінансова звітність була підготовлена ​​відповідно до принципу оцінки за історичною вартістю, за винятком оцінки окремих фінансових інструментів по поточним ринковим цінам, згідно МСФЗ № 39 «Фінансові інструменти: визнання та оцінка»

Функціональна валюта та валюта подання

Фінансова звітність представлена ​​в українській гривні, що є функціональною валютою Компанії. Вся фінансова інформація, представлена ​​в українських гривнях, округлюється до найближчої тисячі, якщо не вказано інше.

Операції в інших валютах розглядаються, як операції в іноземній валюті. Операції в іноземній валюті спочатку відображаються у функціональній валюті за курсом НБУ, що діє на дату здійснення операції. Монетарні активи і зобов'язання, виражені в іноземній валюті, перераховуються у функціональну валюту за обмінним курсом, що діє на звітну дату. Всі курсові різниці відображаються у звіті про сукупний дохід за період.

Припущення щодо функціонування компанії в найближчому майбутньому

Фінансова звітність була підготовлена виходячи з припущення, що Компанія буде продовжувати свою діяльність як діюче підприємство в осяжному майбутньому, що передбачає реалізацію активів та погашення зобов’язань у ході звичайної діяльності.

При цьому слід зазначити, що на діяльність Компанії  впливають такi фактори:

-    полiтичнi та фiнансово-економiчнi фактори, в тому числі кризові явища у світовій економіці,

-    нестабільність чинного законодавства, особливо у податковій сфері,

-    недостатнє зосередження торгів цінними паперами на фондових біржах України, що звужує коло потенційних клієнтів Компанії,

-    високий рівень оподаткування та великі санкції за несвоєчасну сплату податків.

Компанія є фінансовою установою, що надає фінансові послуги, тому має високу ступінь залежності від законодавчих та економічних обмежень.

В результаті виникає невизначеність, яка може вплинути на майбутні операції, можливість відшкодування вартості активів Компанії та здатність Компанії обслуговувати і платити за своїми боргами в міру настання термінів їх погашення. Дана фінансова звітність не включає ніяких коригувань, які можуть мати місце в результаті такої невизначеності. Про такі коригування буде повідомлено, якщо вони стануть відомі та зможуть бути оцінені.

Застосування нових стандартів та інтерпретацій

При підготовці фінансової звітності за рік, що закінчився 31 грудня 2012 року, Компанія застосувала всі нові та переглянуті стандарти та інтерпретації, які мають відношення до її операцій та є обов’язковими для застосування при складанні річної звітності, починаючи з 1 січня 2012 р. Застосування доповнень та змін до стандартів та інтерпретацій, не призвело до будь-якого впливу на облікову політику, фінансовий стан чи результати діяльності Компанії.

Зміни в обліковій політиці

Компанія вперше застосувала МСФЗ. В зв’язку з цим, застосування облікової політики, яка була використана при підготовці даної фінансової звітності, а також застосування нових стандартів та інтерпретацій не є зміною облікової політики.

Стандарти та інтерпретації, випущенні, але ще не застосовані

На дату затвердження фінансової звітності Компанії наступні стандарти та інтерпретації були випущені, але не вступили в силу:

Стандарти та інтерпретації

 

Застосовуються до річних звітів, що починаються не раніше

МСБО 19 «Винагорода робітникам» (змінений)

 

1 січня 2013

МСБО 28 «Інвестиції в асоційовані компанії та спільні підприємства» (змінений)

 

1 січня 2013

МСБО 32 «Фінансові інструменти – розкриття та представлення  інформації» (змінений)

 

1 січня 2014

МСФЗ 7 «Фінансові інструменти – розкриття» (змінений)

 

1 січня 2013

МСФЗ 9 «Фінансові інструменти» (змінений)

 

1 січня 2015

МСФЗ 10 «Консолідована фінансова звітність»

 

1 січня 2013

МСФЗ 11 «Договори про спільну діяльність»

 

1 січня 2013

МСФЗ 12 «Розкриття інформації  про інвестиції в інші підприємства»

 

1 січня 2013

МСФЗ 13 «Оцінка справедливої вартості»

 

1 січня 2013

 

Керівництво Компанії планує застосувати всі вищевказані стандарти у фінансовій звітності за відповідні періоди. Вплив застосування даних стандартів на фінансову звітність за майбутні періоди в даний час оцінюються керівництвом.

 

3.       Основні положення облікової політики

Облікова політика, викладена нижче, послідовно застосовувалася до всіх періодів, представлених у цій фінансової звітності.

Нематеріальні активи

Нематеріальні активи Компанії, в основному, включають програмне забезпечення яке використовується для надання послуг та ліцензії на ліцензовані види діяльності. Витрати на створення та придбання нематеріальних активів капіталізуються на основі витрат, понесених при їх створенні. Витрати на придбання та створення нематеріальних активів рівномірно амортизуються протягом терміну їх використання. При розрахунку амортизації були використані наступні терміни корисного використання активів (у роках):

Програмне забезпечення

 

10

Ліцензії

 

 3-10

Очікувані терміни корисного використання та методи нарахування амортизації переглядаються у кінці кожного звітного року. У випадку необхідності проводяться відповідні зміни в оцінках, щоб врахувати їх ефект у майбутніх звітних періодах.

Основні засоби

Об’єкти основних засобів відображаються по фактичній собівартості за вирахуванням накопичених сум амортизації та збитків від знецінення. Щорічно керівництво Компанії визначає відхилення залишкової вартості основних засобів від їх справедливої вартості. У випадку виявлення суттєвих відхилень проводиться їх переоцінка. З цією метою залучається професійний оцінщик. У подальшому переоцінка основних засобів проводиться з достатньою регулярністю, щоб не допустити суттєвої різниці балансової вартості від тієї, яка б була визначена з використанням справедливої вартості на кінець звітного періоду.

Дооцінка балансової вартості, у результаті переоцінки основних засобів, відноситься на резерв з переоцінки, що відображений у розділі власного капіталу звіту про фінансове становище, крім тієї частини, в якій вона відновлює суму зменшення вартості  від переоцінки того самого активу, раніше визнаного в прибутках або збитках. Уцінка балансової вартості включається в прибутки чи збитки, за винятком випадків, коли уцінка безпосередньо компенсує дооцінку балансової вартості того самого активу в попередньому періоді і відноситься на зменшення резерву з переоцінки. Накопичена на дату переоцінки амортизація основних засобів перераховується пропорційно зміні балансової вартості активу в брутто-оцінці таким чином, щоб балансова вартість активу після переоцінки була рівна його переоціненій вартості.

Різниця між амортизацією, нарахованою на первісну вартість активу, та амортизацією, нарахованої на балансову вартість активу, щорічно перекласифікується з резерву з переоцінки в нерозподілений прибуток. Після вибуття активу залишковий резерв з переоцінки такого активу перекласифікується в нерозподілений прибуток.

Амортизація основних засобів нараховується за прямолінійним методом протягом очікуваного терміну корисного використання відповідних активів. При розрахунку амортизації були використані наступні терміни корисного використання активів (у роках):

Комп’ютерна техніка

 

3-5

Офісні меблі та обладнання

 

5-15

Інші

 

5-15

При проведенні технічних оглядів, витрати на проведення ремонту визнаються в балансовій вартості об'єкта основних засобів, якщо задовольняють критерії визнання.

Основний засіб знімається з обліку при його вибутті або у випадку, якщо від його подальшого використання не очікується отримання економічних вигід. Прибуток або збиток від вибуття активу (розраховується як різниця між чистими надходженнями від вибуття та балансовою вартістю активу), включається до звіту про сукупні прибутки та збитки за період, в якому визнання активу припиняється.

Залишкова вартість, строки корисного використання та методи нарахування амортизації активів аналізуються наприкінці кожного фінансового року та коректуються в міру необхідності.

Інвестиційна нерухомість

Об’єкти інвестиційної нерухомості відображаються згідно моделі обліку по фактичним витратам за виключенням об’єктів, які призначені для продажу. Амортизація інвестиційної нерухомості нараховується за прямолінійним методом протягом очікуваного терміну корисного використання. При розрахунку амортизації були використані наступні терміни корисного використання активів (у роках): 50 – 100 років.

Переведення до категорії інвестиційної нерухомості або виключення з даної категорії проводиться тільки при зміні призначення об'єкта, що підтверджується:

-    початком використання нерухомості як нерухомість, зайняту власником, при переведенні з інвестиційної нерухомості в категорію нерухомості, займаної власником;

-    початком реконструкції з метою продажу, при перекладі з переведенні з інвестиційної нерухомості  до запасів;

-    завершенням періоду, протягом якого власник займав нерухомість, при переведенні з категорії нерухомості, зайнятої власником, до інвестиційної нерухомості  ; або

-    початком операційної оренди за договором з іншою стороною, при переведенні із запасів до інвестиційної нерухомості.

Якщо окремий об’єкт інвестиційної нерухомості одночасно є об’єктом, який використовується як для потреб власника, так й для надання в оренду, то вартість такого об’єкту розподіляється пропорційно до площ використаних для потреб власника та надання в оренду

Зменшення корисності активів

На кожну звітну дату Компанія визначає, чи є ознаки можливого зменшення корисності активу. Якщо такі ознаки існують, то розраховується вартість відшкодування активу з метою визначення розміру збитків від знецінення (якщо такий має місце). Вартість очікуваного відшкодування активу - це більша з двох значень: справедлива ​​вартість активу за вирахуванням витрат на продаж та вартість використання активу. Сума очікуваного відшкодування визначається для окремого активу, за винятком активів, що не генерують надходження грошових коштів  і, в основному, незалежні від надходжень, що генеруються іншими активами або групою активів. Якщо балансова вартість активу перевищує його суму очікуваного відшкодування, актив вважається таким, корисність якого зменшилася і списується до вартості відшкодування. При оцінці вартості використання активу, майбутні грошові потоки дисконтуються за ставкою дисконтування до оподаткування, яка відображає поточну ринкову оцінку вартості грошей у часі та ризики, властиві активу. Збитки від зменшення корисності визнаються у звіті про сукупні прибутки та збитки за період у складі тих категорій витрат, які відповідають функції активу, корисність якого зменшилася.

На кожну звітну дату Компанія визначає, чи є ознаки того, що раніше визнані збитки від зменшення корисності більше не існують або зменшилися. Якщо така ознака є, розраховується сума очікуваного відшкодування. Раніше визнані збитки від зменшення корисності відновлюються тільки в тому випадку, якщо мала місце зміна в оцінці, яка використовувалася для визначення суми очікуваного відшкодування активу, з часу останнього визнання збитку від зменшення корисності. У зазначеному випадку балансова вартість активу підвищується до очікуваного відшкодування суми. Отримана сума не може перевищувати балансову вартість (за вирахуванням амортизації), за якою даний актив визнавався б у випадку, якби в попередні періоди не був визнаний збиток від зменшення корисності. Сторнування вартості визнається у звіті про сукупні прибутки та збитки за період. Після такої зміни вартості, майбутні амортизаційні відрахування коригуються таким чином, щоб амортизувати переглянуту балансову вартість активу, за вирахуванням залишкової вартості, на систематичній основі протягом строку корисної служби.

Визнання фінансових інструментів

Компанія визнає фінансові активи та фінансові зобов'язання у своєму балансі тоді і тільки тоді, коли воно стає стороною контрактних зобов'язань на інструменти. Фінансові активи та зобов'язання визнаються на дату здійснення операції.

Згідно з МСБО 39 «Фінансові інструменти: визнання та оцінка», фінансові активи класифікуються на чотири категорії:

-   фінансові активи, що переоцінюються за справедливою вартістю через прибуток або збиток;

-   позики та дебіторська заборгованість;

-   інвестиції, що утримуються до погашення;

-   фінансові активи, що є в наявності для продажу.

При первісному визнанні фінансових активів, вони визнаються за справедливою вартістю плюс, у разі, якщо це не інвестиції, які переоцінюються за справедливою вартістю через прибуток або збиток, витрати за угодами, прямо пов'язані з придбанням або випуском фінансового активу. Коли Компанія стає стороною за договором, то вона розглядає наявність у ньому вбудованих похідних інструментів. Вбудовані похідні інструменти відокремлюються від основного договору, який не оцінюється за справедливою вартістю через прибуток або збиток у випадку, якщо аналіз показує, що економічні характеристики і ризики вбудованих похідних інструментів істотно відрізняються від аналогічних показників основного договору.

Компанія класифікує фінансові активи безпосередньо після первісного визнання і, якщо це дозволено або прийнятно, переглядає встановлену класифікацію в кінці кожного фінансового року.

Всі угоди з купівлі або продажу фінансових активів на «стандартних умовах» визнаються на дату укладення угоди, тобто на дату, коли Компанія бере на себе зобов'язання купити актив. Угоди з купівлі або продажу на «стандартних умовах» - це покупка або продаж фінансових активів, яка вимагає поставки активу в терміни, встановлені законодавством або правилами, прийнятими на певному ринку.

Фінансові активи, що переоцінюються за справедливою вартістю через прибуток або збиток

Фінансовий актив відноситься до фінансових активів, які переоцінюються за справедливою вартістю через прибуток або збиток, якщо він класифікується як утримуваний для продажу або є таким після первісного визнання. Фінансові активи переоцінюються за справедливою вартістю через прибуток або збиток, якщо Компанія управляє такими інвестиціями та приймає рішення про купівлю або продаж на основі справедливої ​​вартості, відповідно до прийнятих управлінням ризиків або інвестиційною стратегією. Після первісного визнання витрати, що мають відношення до проведення операції, визнаються через прибуток чи збиток в міру їх виникнення. Фінансові активи, що переоцінюються за справедливою вартістю через прибуток або збиток, оцінюються за справедливою вартістю; відповідні зміни визнаються в прибутках або збитках.

Позики та дебіторська заборгованість

Позики та дебіторська заборгованість - це непохідні фінансові активи з фіксованими або обумовленими платежами, які не котируються на активному ринку. Після первісної оцінки позики та дебіторська заборгованість обліковуються за амортизованою вартістю з використанням ефективної відсоткової ставки за вирахуванням резерву під знецінення. Амортизована вартість розраховується з урахуванням знижок або премій, що виникли при придбанні, й включає комісійні, які є невід'ємною частиною ефективної процентної ставки, і витрати по здійсненню угоди. Доходи і витрати, що виникають при припиненні визнання активу у фінансовій звітності, при знеціненні та нарахування амортизації, визнаються у звіті про сукупні прибутки та збитки.

При первісному визнанні, видані позики обліковуються за справедливою вартістю виданих коштів, що визначається з використанням ринкових відсоткових ставок на подібні інструменти, якщо вони істотно відрізняються від відсоткової ставки за виданою позикою. Надалі позики оцінюються за амортизованою вартістю із застосуванням методу ефективного відсотка. Різниця між справедливою вартістю виданих коштів та сумою погашення позики відображається як відсотки до отримання протягом терміну, на який видано позику. Амортизована вартість розраховується з урахуванням будь-яких витрат, пов'язаних із здійсненням операції, і будь-якого дисконту або премії при погашенні.

Позики, термін погашення яких більше дванадцяти місяців від дати звіту про фінансовий стан, включаються до складу необоротних активів.

Грошові кошти та їх еквіваленти складаються із залишків грошових коштів і депозитів до запиту з початковим терміном погашення три місяці або менше. Банківські овердрафти, що погашаються на вимогу й складають невід'ємну частину управління грошовими коштами Компанії, є компонентом грошових коштів та їх еквівалентів для цілей звіту про рух грошових коштів.

Інвестиції, наявні для продажу

Наявні для продажу фінансові активи - це непохідні фінансові активи, які спеціально віднесені в дану категорію або які не були віднесені до жодної з інших трьох категорій. Після первісного визнання фінансові активи, наявні для продажу, оцінюються за справедливою вартістю, а нереалізовані прибуток або збиток визнаються в іншому сукупному прибутку.

При вибутті інвестиції накопичений прибуток або збиток, раніше відображені в іншому сукупному прибутку, визнаються у звіті про сукупні прибутки та збитки за період. Відсотки, зароблені або сплачені за інвестиціями, відображаються у фінансовій звітності як відсоткові доходи або витрати, з використанням ефективної ставки відсотка. Дивіденди, зароблені з інвестицій, визнаються у звіті про сукупні прибутки та збитки в момент отримання прав на них.

Інвестиції, що утримуються до погашення

Якщо Компанія має намір і може утримувати до погашення боргові цінні папери, такі фінансові інструменти класифікуються як такі, що утримуються до погашення. Фінансові активи, що утримуються до погашення, спочатку визнаються за справедливою вартістю, плюс витрати, безпосередньо пов'язані з проведенням операції. Після первісного визнання, вони  оцінюються за амортизованою вартістю з використанням методу ефективної відсоткової ставки, за вирахуванням збитків від знецінення. Будь-який продаж або перекласификація інвестицій, що утримуються до погашення у сумі, що перевищує істотну незадовго до дати їх погашення, призведе до перекласификації всіх інвестицій, утримуваних до погашення, на інвестиції, наявні для продажу. Це допоможе запобігти Компанії класифікувати інвестиційні цінні папери у якості таких що є в наявності для продажу,  протягом поточного та двох наступних фінансових років.

Справедлива вартість

Передбачувана справедлива вартість фінансових активів і зобов'язань визначається з використанням наявної інформації про ринок і відповідних методів оцінки.

Передбачувана справедлива вартість фінансових активів і зобов'язань визначається з використанням дисконтованих грошових потоків та інших відповідних методів оцінки на кінець року; вона не вказує на справедливу вартість цих інструментів на дату підготовки цієї фінансової звітності. Ці оцінки не відображають ніяких премій або знижок, які могли б випливати з пропозиції одночасного продажу повного пакету певного фінансового інструменту Компанії. Оцінка справедливої ​​вартості ґрунтується на судженнях щодо передбачуваних майбутніх грошових потоків, існуючої економічної ситуації, ризиків, властивих різним фінансовим інструментам та інших факторів.

Оцінка справедливої ​​вартості ґрунтується на існуючих фінансових інструментах без спроб оцінити вартість очікуваної ф'ючерсної угоди активів і пасивів, які не вважаються фінансовими інструментами. Крім того, податкова раміфікація (розгалуженість), пов'язана з реалізацією нереалізованих прибутків і збитків, може вплинути на оцінку справедливої ​​вартості і тому не враховувалася в цій звітності.

Фінансові активи та фінансові зобов'язання Компанії включають грошові кошти і еквіваленти грошових коштів, дебіторську і кредиторську заборгованості, інші зобов'язання і позики. Облікова політика щодо їх визнання та оцінки розкривається у відповідних розділах цих Приміток.

Протягом звітного періоду Компанія не використовувала ніяких фінансових деривативів, процентних свопів і форвардних контрактів для зменшення валютних або відсоткових ризиків.

Непохідні фінансові зобов'язання

При первісному визнанні фінансові зобов'язання можуть бути віднесені до категорії переоцінюваних за справедливою вартістю через прибуток або збиток, якщо дотримані наступні критерії:

-   віднесення в категорію виключає або суттєво знижує непослідовність в методах обліку, яка в іншому випадку виникла б при оцінці зобов'язань або визнання прибутку або збитку по них;

-   зобов'язання є частиною групи фінансових зобов'язань, управління якими здійснюється і результати, за якими оцінюються на підставі справедливої ​​вартості, відповідно до політики управління ризиками;

-   фінансове зобов'язання містить вбудований похідний інструмент, який необхідно окремо відобразити у фінансовій звітності.

Станом на 31 грудня  Компанія не мала фінансових зобов'язань, які могли б бути віднесені до категорії переоцінюваних за справедливою вартістю через прибуток або збиток. Торгова кредиторська заборгованість та інші короткострокові монетарні зобов'язання, які спочатку визнаються за справедливою вартістю, надалі обліковуються за амортизованою вартістю з використанням методу ефективної процентної ставки. Процентні зобов'язання надалі оцінюються за амортизованою вартістю з використанням методу ефективної відсоткової ставки, що забезпечує той факт, що будь-які відсоткові витрати, що підлягають погашенню за період, мають постійну ставку в складі зобов'язань звіту про фінансовий стан. У даному разі відсоткові витрати включають початкові витрати на ведення операції і знижку, що підлягає виплаті після погашення, а також будь-який відсоток або купон, що підлягають виплаті, поки зобов'язання залишаються непогашеними.

 

Знецінення фінансових активів

На кожну звітну дату Компанія визначає, чи відбулося знецінення фінансового активу або групи фінансових активів.

Активи, що обліковуються за амортизованою вартістю

Якщо існує об'єктивне свідчення про появу збитків від знецінення за позиками та дебіторською заборгованістю, що обліковуються за амортизованою вартістю, сума збитку оцінюється як різниця між балансовою вартістю активів та поточною вартістю очікуваних майбутніх грошових потоків (за винятком майбутніх кредитних втрат, які ще не виникли), дисконтованих за первісною ефективною ставкою відсотка по фінансовому активу (тобто за ефективною ставкою відсотка, розрахованою при первісному визнанні). Балансова вартість активу повинна бути знижена або безпосередньо, або з використанням резерву. Сума збитку визнається у звіті про сукупні прибутки та збитки за період.

Спочатку Компанія оцінює наявність об'єктивних ознак знецінення окремо по кожному фінансовому активу, який окремо є суттєвим, або на сукупній основі фінансових активів, які окремо не є суттєвими. Якщо встановлено, що не існує об'єктивних ознак зменшення корисності окремо оціненого фінансового активу, незалежно від того, є він суттєвим чи ні, такий актив включається до групи фінансових активів з аналогічними характеристиками кредитного ризику, і ця група фінансових активів оцінюється на предмет зменшення корисності на сукупній основі . Активи, що оцінюються на предмет знецінення індивідуально, і за якими виникає або продовжує мати місце збиток від знецінення, не включаються в сукупну оцінку на предмет знецінення.

Якщо в наступний період сума збитку від знецінення зменшується, і таке зменшення може бути об'єктивно пов'язане з подією, що сталася після того, як було визнано знецінення, раніше визнаний збиток від зменшення корисності відновлюється. Будь-яке подальше відновлення збитку від знецінення визнається у звіті про сукупні прибутки та збитки за період в такому обсязі, щоб балансова вартість активу не перевищувала амортизовану вартість цього активу на дату відновлення.

По дебіторській заборгованості створюється резерв під знецінення в тому випадку, якщо існує об'єктивне свідчення (наприклад, ймовірність неплатоспроможності чи інших істотних фінансових труднощів дебітора) того, що Компанія не отримає всі суми, що належать їй відповідно до умов поставки. Балансова вартість дебіторської заборгованості зменшується за допомогою використання рахунку резерву. Знецінені заборгованості припиняють визнаватися, якщо вони вважаються безнадійними.

Фінансові активи, наявні для продажу

Сума збитку від знецінення інвестицій, наявних для продажу, визнається шляхом віднесення до прибутку або збитків, визнаного в іншому сукупному доході, і представленого за справедливою вартістю в резервному капіталі. Накопичений збиток, переміщений з іншого сукупного доходу і визнаний у прибутках і збитках, представляє собою різницю між вартістю придбання, за вирахуванням погашення основної суми та амортизації, і справжньої справедливою вартістю, за вирахуванням збитків від знецінення, раніше визнаних у прибутках та збитках. Зміни резервів під знецінення, пов'язаних з тимчасовою вартістю, відображаються як частина процентного доходу.

Припинення визнання фінансових активів та зобов'язань

Фінансові активи

Визнання фінансового активу (або, якщо доречно, частини фінансового активу, або частини групи подібних фінансових активів) припиняється у разі:

-   закінчення дії прав на отримання грошових надходжень від такого активу;

-   збереження Компанією права на отримання грошових надходжень від такого активу з одночасним прийняттям на себе зобов'язання виплатити їх у повному обсязі третій особі без істотних затримок; або

-   передачі Компанією належних їй прав на отримання грошових надходжень від такого активу і якщо Компанія або а) передала практично всі ризики і вигоди, пов'язані з таким активом, або (б) не передала й не зберегла за собою практично всі ризики і вигоди, пов'язані з ним, але при цьому передала контроль над активом.

У разі якщо Компанія передала свої права на отримання грошових надходжень від активу, при цьому не передавши й не зберігши за собою практично всі ризики і вигоди, пов'язані з ним, а також не передавши контроль над активом, такий актив відображається в обліку в розмірі подальшої участі компанії в цьому активі. Продовження участі в активі, що має форму гарантії за переданим активом, оцінюється за меншою з двох сум: первісною балансовою вартістю активу або максимальною сумою компенсації, яка може бути пред'явлена ​​Компанії до оплати.

Фінансові зобов'язання

Визнання фінансового зобов'язання припиняється в разі погашення, анулювання або закінчення терміну погашення відповідного зобов'язання.

При заміні одного існуючого фінансового зобов'язання іншим зобов'язанням перед тим же кредитором на суттєво відмінних умовах або у разі внесення істотних змін в умови існуючого зобов'язання, визнання первісного зобов'язання припиняється, а нове зобов'язання відображається в обліку з визнанням різниці в балансовій вартості зобов'язань у звіті про сукупні прибутки та збитки за період

Операції в іноземних валютах

Українська гривня є функціональною валютою і валютою представлення фінансової звітності. Операції у валютах, відмінних від української гривні, спочатку відображаються за курсами обміну, що переважили на дати здійснення операцій. Монетарні активи і зобов'язання, деноміновані в таких валютах, перераховуються в гривні за курсами обміну, чинним на звітну дату. Курсові різниці, що виникають при перерахунку, відображаються у звіті про сукупні прибутки та збитки за період. Немонетарні активи та зобов'язання, деноміновані в іноземних валютах, які відображені у звітності за первісною вартістю, перераховуються в гривні за курсом обміну на дату здійснення операції.

Протягом звітних періодів, які представлені у даній звітності, Компанії не здійснювала будь-яких операцій в іноземній валюті.

Грошові кошти та їх еквіваленти

Грошові кошти включають готівку в касі і залишки на поточних рахунках у банках. Еквіваленти грошових коштів включають короткострокові інвестиції з початковим терміном погашення три місяці або менше, які можуть бути конвертовані в певні суми грошових коштів і які характеризуються незначним ризиком зміни вартості.

Передоплати постачальникам

Передоплати постачальникам відображаються за їх чистою вартістю реалізації за вирахуванням резерву під сумнівну заборгованість.

Запаси

Запаси оцінюються за вартістю, меншою з двох: собівартості та чистої вартості реалізації. Оцінка запасів при вибутті здійснюється з використанням методу середньозваженої оцінки. Чиста вартість реалізації являє собою оціночну ціну продажу в ході звичайної господарської діяльності за вирахуванням оціночних витрат на доробку і витрат, необхідних для здійснення торгової угоди. Запаси періодично переглядаються з метою створення резервів під погіршення якості, старіння або надлишок запасів.

Торгова та інша  кредиторська заборгованість

Торгова та інша кредиторська заборгованість спочатку обліковується за справедливою вартістю, а згодом відображається за амортизованою вартістю за принципом ефективної відсоткової ставки.

Аванси, отримані

Аванси, отримані від клієнтів, спочатку обліковуються за справедливою вартістю, а згодом відображаються за амортизованою вартістю за принципом ефективної відсоткової ставки.

Кредити та позики

Первісне визнання кредитів і позик здійснюється за їх справедливою вартістю, що становить отримані надходження, за вирахуванням будь-яких понесених витрат на здійснення операцій. Після первісного визнання всі кредити і позики відображаються за амортизованою вартістю з використанням методу ефективної ставки відсотка. Прибутки та збитки відображаються у складі чистого прибутку або збитку в момент вибуття зобов'язання, а також у процесі амортизації. Кредити і позики класифікуються як поточні, коли початковий термін погашення настає протягом дванадцяти місяців після закінчення звітного періоду.

Зобов'язання з пенсійного забезпечення та інших виплат

                    Державний пенсійний  план з фіксованими внесками

Компанія бере участь у державній пенсійній програмі, згідно з якою роботодавець повинен здійснювати внески, розраховані як відсоткова частка від загальної суми заробітної плати. Ці витрати у звіті про сукупні прибутки та збитки відображаються у періоді, в якому нараховується заробітна плата.

Оренда

Оренда, при якій за орендодавцем зберігаються всі ризики і вигоди, пов'язані з правом власності на актив, класифікується як операційна оренда. Платежі, пов'язані з операційною орендою, відображаються у звіті про прибутки та збитки за період з використанням прямолінійного методу нарахування доходів протягом терміну оренди.

Потенційні зобов'язання

Потенційні зобов'язання не відображаються у фінансовій звітності, за винятком випадків, коли існує ймовірність того, що для погашення зобов'язання відбудеться вибуття ресурсів, які втілюють у собі економічні вигоди, і при цьому сума таких зобов'язань може бути достовірно оцінена. Інформація про такі зобов'язання підлягає відображенню, за винятком випадків, коли можливість відтоку ресурсів, які являють собою економічні вигоди, є малоймовірною.

Резерви

Резерви визнаються, якщо Компанія має поточне зобов'язання (юридичне або конструктивне), що виникло в результаті минулої події, та є значна ймовірність того, що для погашення зобов'язання буде потрібен відтік економічних вигід, і може бути зроблена надійна оцінка суми такого зобов'язання. Якщо Компанія передбачає отримати відшкодування деякої частини або всіх резервів, наприклад, за договором страхування, відшкодування визнається як окремий актив, але тільки в тому випадку, коли одержання відшкодування не підлягає сумніву. Витрата, що відноситься до резерву, відображається у звіті про сукупні прибутки та збитки за період за вирахуванням відшкодування. Якщо вплив зміни вартості грошей у часі істотний, резерви дисконтуються за поточною ставкою до оподаткування, яка відображає, коли це доречно, ризики, характерні для конкретного зобов'язання. Якщо застосовується дисконтування, то збільшення резерву з часом визнається як витрати на фінансування.

Визнання доходів

Дохід від реалізації послуг з основної діяльності визнається за принципом нарахування, коли існує ймовірність того, що Компанія одержить економічні вигоди, пов'язані з проведенням операції і сума доходу може бути достовірно визначена. Сума доходу визначається на основі застосування тарифів на послуги, затверджених керівництвом Компанії.

Доходи від інших продажів визнаються при дотриманні всіх наступних умов:

-          Всі існуючі ризики і вигоди, що випливають з права власності на товар, переходять від Компанії до покупця;

-          Компанія не зберігає за собою управлінські функції, що випливають з права власності, а також реальний контроль над проданими товарами; і

-          Витрати, які були понесені або будуть понесені в зв'язку з операцією, можуть бути достовірно визначені.

Чисті фінансові витрати

Чисті фінансові витрати включають витрати на виплату відсотків по залученим кредитам та позикам, прибутки та збитки від дисконту фінансових інструментів. Чисті фінансові витрати відображаються у звіті про сукупні прибутки та збитки. Витрати по відсотках, пов'язані з позиками, визнаються як витрати в момент їх виникнення.

Податок на прибуток

Витрати з податку на прибуток включають в себе податок на прибуток поточного періоду та відкладений податок. Поточний та відкладений податок на прибуток відображається в складі прибутків та збитків за період за виключенням тієї їх частини, яка відноситься до операцій, що визнаються безпосередньо  у складі власного капіталу чи в складі іншого сукупного прибутку.

Поточний податок

Поточний податок на прибуток – це сума податку, що належить до сплати або отримання у відношенні оподатковуваного прибутку чи податкових збитків за рік, розрахованих на основі діючих чи по суті введених в дію станом на звітну дату податкових ставок, а також всі коригування величини зобов’язань по сплаті податку на прибуток за минулі роки.

Відкладений податок

Відкладений податок на прибуток нараховується за методом балансових зобов'язань по всіх тимчасових різницях на звітну дату між балансовою вартістю активів і зобов'язань, для цілей фінансового обліку та вартістю, що приймається до уваги в податковому обліку.

Відкладені податкові зобов'язання визнаються за всіма оподатковуваними тимчасовими різницями, крім випадків, коли:

-   відстрочене податкове зобов'язання виникає в результаті первісного визнання гудвілу або активу, або зобов'язання в господарській операції, яка не є об'єднанням компаній, і яке на момент здійснення операції не впливає ні на бухгалтерський прибуток, а ні на оподатковуваний прибуток або збиток; і

-   щодо оподатковуваних тимчасових різниць, що відносяться до інвестицій у дочірні та асоційовані підприємства, а також з часткою участі у спільній діяльності, якщо материнська компанія може контролювати розподіл у часі сторнування тимчасової різниці, або існує значна ймовірність того, що тимчасова різниця не буде сторнована в осяжному майбутньому.

Відкладені податкові активи визнаються по всім оподатковуваним тимчасовим різницям та перенесенню на наступні періоди невикористаних податкових збитків, якщо існує ймовірність отримання неоподатковуваного прибутку, щодо якого можна застосувати тимчасову різницю що віднімається, а також використовувати податкові збитки, перенесені на наступні періоди , крім випадків, коли:

-   відстрочений податковий актив, що стосується тимчасових різниць, виникає в результаті первісного визнання активу або зобов'язання в господарській операції, яка не є об'єднанням компаній, і який на момент здійснення операції не впливає ні на бухгалтерський прибуток, ані на оподатковуваний прибуток або збиток; і

-   щодо тимчасових різниць, пов'язаних з інвестиціями в дочірні та асоційовані підприємства, а також з часткою участі у спільній діяльності, відкладені податкові активи визнаються, тільки якщо існує ймовірність сторнування тимчасових різниць в осяжному майбутньому і буде отриманий оподатковуваний прибуток, у відношенні якого можна застосувати тимчасову різницю.

Балансова вартість відстрочених податкових активів переглядається на кожну дату складання звіту про фінансовий стан і зменшується, якщо більше не існує ймовірності отримання достатнього оподатковуваного прибутку, якй дозволив би реалізувати частину або всю суму такого відкладеного податкового активу. Невизнані раніше відкладені податкові активи переоцінюються на кожну дату звіту про фінансовий стан і визнаються тоді, коли виникає ймовірність отримання в майбутньому оподатковуваного прибутку, що дає можливість реалізувати відстрочений податковий актив.

Відкладені податкові активи та зобов'язання визначаються за ставками податку, застосування яких очікується при реалізації активу або погашення зобов'язання, на основі діючих або оголошених (і практично прийнятих) на дату звіту про фінансовий стан податкових ставок і положень податкового законодавства. Податок на прибуток, пов'язаний зі статтями, які відображаються безпосередньо у складі капіталу, відображається у складі капіталу, а не в звіті про сукупні прибутки та збитки. Відкладені податкові активи та відстрочені податкові зобов'язання підлягають взаємозаліку при наявності повного юридичного права зарахувати поточні податкові активи в рахунок поточних податкових зобов'язань, і якщо вони відносяться до податків на прибуток, накладеним тим самим податковим органом на той же суб'єкт господарювання.

 

4.       Основні судження, оцінки та фактори невизначеності

Підготовка фінансової звітності у відповідності з МСФЗ вимагає від керівництва Компанії визначення оцінок та припущень, що впливають на сума активів та зобов’язань, розкриття умовних активів та зобов’язань станом на звітну дату, а також суми доходів та витрат за звітний період. Визначення таких оцінок включає суб’єктивні фактори та залежить від минулого досвіду, поточних та очікуваних економічних умов та іншої доступної інформації. Фактичні результати можуть відрізнятись від визначених оцінок.

Найбільш істотними областями, що вимагають використання оцінок та припущень керівництва, представлені наступним чином:

·            термін корисного використання основних засобів та нематеріальних активів;

·            оцінка справедливої ​​вартості основних засобів, що ґрунтується на переоцінці та зменшення їх корисності;

·            резерв сумнівних боргів;

·            визнання відстрочених податкових активів

·            виплати по пенсійному забезпеченню працівників

Термін корисного використання основних засобів та нематеріальних активів

Оцінка термінів корисного використання основних засобів та нематеріальних активів є предметом професійного судження, яке базується на основі досвіду використання аналогічних активів. Майбутні економічні вигоди від даних активів, виникають переважно від їх поточного використання під час надання послуг. Тим не менш, інші фактори, такі як фізичний та моральний знос, часто призводять до змін розмірів майбутніх економічних вигід, які як очікується будуть отримані від використання даних активів.

Керівництво періодично оцінює правильність остаточного терміну корисного використання основних засобів та нематеріальних активів. Ефект від перегляду остаточного терміну корисного використання основних засобів та нематеріальних активів відображається у періоді, коли такий перегляд мав місце чи в майбутніх звітних періодах, якщо можливо застосувати. Відповідно, це може вплинути на величину майбутніх амортизаційних відрахувань та балансову вартість основних засобів.

Оцінка справедливої ​​вартості основних засобів, що ґрунтується на переоцінці та зменшення їх корисності

Компанія повинна періодично, як це встановлено керівництвом, здійснювати переоцінку своїх основних засобів. Такі переоцінки здійснюються незалежними оцінювачами із застосуванням методів оцінки, встановлених Міжнародними стандартами оцінки, такими як: метод обліку за вартістю, метод порівняння (ринковий метод), дохідний метод.

Крім того основні засоби Компанії аналізуються на предмет виявлення ознак зменшення корисності. При визначенні ознак зменшення корисності, активи, що не генерують незалежні грошові потоки, відносяться до відповідної одиниці, що генерує грошові потоки. Керівництво неминуче застосовує суб’єктивне судження при віднесенні активів, що не генерують незалежні грошові потоки, до відповідних генеруючи одиниць, а також при оцінці термінів та величини відповідних грошових потоків в рамках розрахунку вартості активу у використанні.

Резерв сумнівних боргів

Компанія проводить нарахування резерву сумнівних боргів з метою покриття потенційних збитків у випадках неспроможності дебітора здійснювати необхідні платежі. При оцінці достатності резерву сумнівних боргів керівництва враховує поточні загальноекономічні умови, платоспроможність дебітора та зміни умов здійснення платежів.

Коригування суми резерву сумнівних боргів, що відображена у фінансовій звітності, можуть проводитись у результаті зміни економічної чи галузевої ситуації або фінансового стану окремих клієнтів.

Визнання відстрочених податкових активів

Чистий відстрочений актив з податку на прибуток, відображений у звіті про фінансовий стан, визнається щодо доходів і витрат, які можуть у майбутньому зменшити оподатковуваний прибуток. Відкладені податкові активи визнаються тільки у випадку, якщо існує ймовірність реалізації відповідного зменшення оподатковуваного прибутку. При визначенні майбутньої оподатковуваного прибутку та суми можливих у майбутньому податкових вирахувань, керівництво покладається на свої професійні судження і використовує оціночні дані, виходячи з величини оподатковуваного прибутку останніх років і очікувань щодо оподатковуваного прибутку майбутніх періодів, які є обґрунтованими в обставинах, що склалися.

 

5.       Перше застосування міжнародних стандартів фінансової звітності

За всі попередні звітні періоди, включаючи рік, що закінчився 31 грудня 2011 р., Компанія складала свою фінансову звітність відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку України (НП(С)БО).

Дана фінансова звітність за рік, що закінчився 31 грудня 2012 р., була вперше підготовлена ​​відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ). Відповідно, як це і зазначено в обліковій політиці, Компанія підготувала фінансову звітність, відповідно вимогам МСФЗ, які застосовні до звітних періодів, що починаються з 1 січня 2012 р. або пізніше.

При підготовці даної фінансової звітності вступний баланс був підготовлений станом на 1січня 2012 р. - дату переходу Компанії на МСФЗ. Дана Примітка пояснює основні коригування, проведені Компанією при перерахунку балансу, складеного згідно МСФЗ станом на 1 січня 2012 року, і раніше опублікованої фінансової звітності за рік, що закінчився 31 грудня 2011 р., яка була складена відповідно до (НП(С)БО).

При першому застосуванні МСФЗ, у Компанії не було необхідності в застосуванні винятків з вимог стандартів, які передбачені МСФЗ 1 «Перше застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності».

 

Звірка капіталу Компанії станом на 31 грудня 2011 р. та 1 січня 2012 р.

Стаття Звіту про фінансовий стан

Код рядка

Примітка

на 31.12.2011

Коригування капіталу

на 01.01.2012

1

2

3

4

5

6

I. Необоротні активи

 

 

 

 

 

Нематеріальні активи:

 

 

-

-

-

залишкова вартість

010

 

1103

-

1103

первісна вартість

011

 

1546

-

1546

накопичена амортизація

012

 

(443)

-

(443)

Незавершені капітальні інвестиції

020

 

-

-

-

Основні засоби:

 

 

-

-

-

залишкова вартість

030

 

59

-

59

первісна вартість

031

 

107

-

107

Знос

032

 

(48)

-

(48)

Довгострокові фінансові інвестиції:

040

 

-

17955

17955

інші фінансові інвестиції

045

А

19998

(17955)

2043

Інвестиційна нерухомість

 

 

-

-

-

справедлива (залишкова) вартість інвестиційної нерухомості

055

 

-

-

-

первісна вартість інвестиційної нерухомості

056

 

-

-

-

знос інвестиційної нерухомості

057

 

-

-

-

Відстрочені податкові активи

060

 

-

-

-

Усього за розділом I

080

 

21160

-

21160

II. Оборотні активи

 

 

 

 

 

Виробничі запаси

100

 

-

-

-

Незавершене виробництво

120

 

-

-

-

Готова продукція

130

 

-

-

-

Товари

140

 

-

-

-

Векселі одержані

150

 

1445

-

1445

Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги:

 

 

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

 

-

-

-

первісна вартість

161

 

-

-

-

резерв сумнівних боргів

162

 

-

-

-

Дебіторська заборгованість за розрахунками:

 

 

 

 

 

за виданими авансами

180

 

-

-

-

Інша поточна дебіторська заборгованість

210

 

35787

-

35787

Поточні фінансові інвестиції

220

 

1154

-

1154

Грошові кошти та їх еквіваленти:

 

 

 

 

 

в національній валюті

230

 

122

-

122

в іноземній валюті

240

 

-

-

-

Інші оборотні активи

250

 

-

-

-

Усього за розділом II

260

 

38508

-

38508

III. Витрати майбутніх періодів

270

 

4

-

4

Баланс

280

 

59672

-

59672

I. Власний капітал

 

 

 

 

 

Статутний капітал

300

 

50000

-

50000

Інший додатковий капітал

330

 

-

-

-

Резервний капітал

340

 

1

-

1

Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)

350

 

2

-

2

Усього за розділом I

380

 

50003

-

50003

II. Забезпечення майбутніх витрат і платежів

 

 

 

 

 

Забезпечення виплат персоналу

400

 

-

-

-

Інші забезпечення

410

 

-

-

-

Усього за розділом II

430

 

-

-

-

III. Довгострокові зобов'язання

 

 

 

 

 

Відстрочені податкові зобов'язання

460

 

-

-

-

Інші довгострокові зобов'язання

470

 

-

-

-

Усього за розділом III

480

 

-

-

-

IV. Поточні зобов'язання

 

 

 

 

 

Короткострокові кредити банків

500

 

-

-

-

Векселі видані

520

 

-

-

-

Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги

530

 

-

-

-

Поточні зобов'язання за розрахунками:

 

 

 

 

 

з одержаних авансів

540

 

-

-

-

з бюджетом

550

 

-

-

-

з позабюджетних платежів

560

 

-

-

-

з оплати праці

580

 

1

-

1

Інші поточні зобов'язання

610

 

9668

-

9668

Усього за розділом IV

620

 

9669

-

9669

Баланс

640

 

59672

-

59672

 

А. При переході на МСФЗ перевели з інших фінансових інвестицій у довгострокові фінансові інвестиції частку у статутному капіталі українського  підприємства, яка  на підставі розпорядження керівництва придбана для здобуття вигоди в результаті діяльності об’єкту інвестування.

Стаття

Код

Сума коригування

Довгострокові фінансові інвестиції

040

17955

Інші фінансові інвестиції

045

(17955)

 

 

 

 

 

 

 

6.       Нематеріальні активи

Рух нематеріальних активів за рік, що скінчився 31 грудня, був наступним:

 

Право власності на  програмне забезпечення та ПТК РФС

 

Ліцензії

 

 

Всього

Первісна вартість

 

 

 

 

 

 

на 01.01.2012 р.

1516

 

30

 

 

1546

за 2012 р.

 

 

 

 

 

 

Надійшло

 

 

 

 

 

 

Вибуло

 

 

 

 

 

 

на 31.12.2012 р.

1516

 

30

 

 

1546

Знос

 

 

 

 

 

 

на 01.01.2012 р.

439

 

4

 

 

443

за 2012 р.

 

 

 

 

 

 

Нараховано

301

 

10

 

 

311

Вибуло

 

 

 

 

 

 

на 31.12.2012 р.

740

 

14

 

 

754

Балансова вартість:

 

 

 

 

 

 

на 01.01.2012 р.

1077

 

26

 

 

1103

на 31.12.2012 р.

                            776

 

16

 

 

792

Право власності на програмне забезпечення  включають технічні розробки, логотип, які використовуються Компанією для забезпечення автоматизацій робочих процесів учасників РФС та для забезпечення організації проведення розрахунків (переказу коштів). Компанія не проводила переоцінку вартості наявних в неї нематеріальних активів у зв’язку з відсутністю активного ринку на подібні активи та відсутністю постійних замовлень на продукцію Компанії для розрахунку майбутніх грошових потоків.

 

7.       Основні засоби

Рух основних засобів за рік, що скінчився 31 грудня, був наступним:

 

 

Комп’ютерна техніка (машини та обладнання)

 

Меблі (інструменти,прилади, інвентар)

 

Інші   (МНМА)

 

Всього

Первісна вартість

 

 

 

 

 

 

 

 

на 01.01.2012 р.

 

77

 

23

 

7

 

107

за 2012 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

Надійшло

 

 

 

 

 

 

 

 

Вибуло

 

 

 

 

 

 

 

 

на 31.12.2012 р.

 

77

 

23

 

7

 

107

Знос

 

 

 

 

 

 

 

 

на 01.01.2012 р.

 

35

 

6

 

7

 

48

за 2012 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

Нараховано

 

13

 

9

 

 

 

22

Вибуло

 

 

 

 

 

 

 

 

на 31.12.2012 р.

 

48

 

15

 

7

 

70

Балансова вартість:

 

 

 

 

 

 

 

 

на 01.01.2012 р.

 

42

 

17

 

 

 

59

на 31.12.2012 р.

 

29

 

8

 

 

 

37

Компанія не проводила переоцінку основних засобів на звітну дату. У результаті вивчення цін щодо аналогічних основних засобів (відносно яких така інформація доступна), керівництво Компанії дійшло висновку, що справедлива вартість об’єктів основних засобів не суттєво відрізняється від їх справедливої вартості.

Первісна вартість основних засобів, залишкова вартість  яких рівна нулю, та які продовжують експлуатуватися на 31 грудня 2012 року складає  7 тис. грн.

Основні засоби, що тимчасово не використовуються, на 31 грудня 2012 відсутні.

На звітну дату основні засоби не були надані у будь-яку заставу, та не обмежені у розпорядженні та використанні Компанією.

 

8.       Довгострокові фінансові інвестиції

Станом на 31 грудня довгострокові фінансові інвестиції включають частку в статутному капіталі українського асоційованого підприємства та призначена для здобуття вигоди в результаті діяльності об'єкту інвестування:

 

2012

 

2011

ТОВ «ЦЕНТРАЛЬНИЙ БРОКЕР»

17955

 

17955

Разом

17955

 

17955

Компанія утримує довгострокові фінансові інвестиції з невизначеним терміном по методу участі у капіталі.

 Станом на 31 грудня інші фінансові інвестиції включають незначну частку в статутному капіталі українського підприємства, яка обліковується по собівартості.

 

2012

 

2011

ТОВ «БІТ ПРОДАКШН»

2043

 

2043

Разом

2043

 

2043

 

 

 

 

9.   ВЕКСЕЛІ ОДЕРЖАНІ

Станом на 31 грудня векселі одержані відображені у сумі 300 тис. грн., за якими складені попередні договори на продаж або передачу їх як засіб розрахунків по інших договорах купівлі-продажу в наступні 12 календарних місяців. 

 

10.  Інша поточна дебіторська заборгованість

Станом на 31 грудня інша поточна дебіторська заборгованість включає:

 

2012

 

2011

Нараховані штрафні санкції за договорами оренди

-

 

-

За продані необоротні активи

-

 

-

За операції з цінними паперами

810

 

35787

Інші

-

 

-

Резерв сумнівних боргів

-

 

-

Разом

810

 

35787

Станом на 31 грудня, згідно аналізу дебіторської заборгованості щодо дат формування, Компанія має наступні періоди утворення іншої дебіторської заборгованості (без врахування впливу резерву сумнівних боргів):

 

2012

 

2011

до 3-х місяців

810

 

-

від 3-х місяців до року

-

 

35787

більше року

-

 

-

Разом

810

 

35787

Резерв сумнівних боргів не створювався у зв’язку з  відсутністю сумнівною заборгованості.

 

11.                ПОТОЧНІ фінансові інвестиції

Станом на 31 грудня поточні фінансові інвестиції включають цінні папери призначені для продажу:

 

2012

 

2011

Акції українських компаній, що котируються на біржових торгах      (за справедливою вартістю)

28168

 

1153

Акції українських компаній, що не мають ринкових котирувань         (за собівартістю)

1015

 

-

Облігації українських компаній, що не мають ринкових котирувань  (за собівартістю)

1

 

1

Разом

29184

 

1154

Компанія утримує акції українських  підприємств з метою подальшого продажу з невизначеним терміном. На звітну дату проводиться аналіз котирувань акцій на підставі даних про біржові торги на ФБ «Перспектива» та інших біржах, крім акції приватних акціонерних товариств.

Так, згідно п.2 ст.24 „Особливості обігу цінних паперів акціонерних підприємств ” Закону України від 03.02.2011р.№ 2994-VI, акції приватного товариства не можуть купуватись та/або продаватись на фондовій біржі, за винятком продажу шляхом проведення на біржі аукціону. У зв’язку з цим сформувати біржовий курс для переоцінки акцій приватного товариства неможливо.

Зміни вартості котирувань відображаються через інші сукупні прибутки та збитки.

Акції, що не мають ринкових котирувань обліковуються по собівартості їх придбання. Компанія щорічно аналізує вартість акцій на наявність ознак знецінення, й при необхідності коригує їх вартість через прибутки та збитки.

Фінансові інвестиції на 01.01.2012р. обчислюються як поточні, оскільки  згідно розпорядження керівника таки цінні папери придбані з метою подальшого продажу в наступні 12 календарних місяців. 

 

12.  Грошові кошти та їх  еквіваленти

Станом на 31 грудня грошові кошти та їх еквіваленти включають грошові кошти на поточних рахунках банків:

 

2012

 

2011

Українські гривні

2460

 

122

Долари США

-

 

-

Разом

2460

 

122

 

 

 

 

13.                Статутний капітал

Станом на 31 грудня 2012 та 2011 рр. статутний капітал Компанії становив 50000000 (п`ятдесят мільйонів ) гривень. Він поділяється на 50000000 (п`ятдесят мільйонів) акцій, кожна номінальною вартістю 1 (одна) гривня.  Всі акції Компанії прості іменні, випущені у бездокументарній формі.

Держателі простих акцій мають право на отримання дивідендів по мірі їх оголошення, а також мають право одного голосу на акцію. Дивіденди акціонерам оголошуються та затверджуються  на щорічних загальних зборах акціонерів. За результатами діяльності за роки, що скінчились 31 грудня 2012 та 31 грудня 2011 рр., Компанія не оголошувала дивіденди  до виплати.

Структура акціонерів  Компанії станом  на 31 грудня  є наступною:

 

2012

 

2011

 

Кількість акцій, шт.

%

 

Кількість акцій, шт.

%

Акціонери, що володіють пакетом більш ніж 10 %

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

КН ПФ НБУ

13418191

26,8364

 

13418191

26,8364

ПАТ «ДОМ-ІНВЕСТ»

33701809

67,4036

 

32769924

65,5398

Всього

47120000

 94,24

 

46188115

92,3762

Акціонери, що володіють пакетом менш ніж 10 %

2880000

5,76

 

3811885

7,6238

Разом

50000000

100

 

50000000

100

Прибуток на акцію за рік, що закінчився 31 грудня є наступним:

 

2012

 

2011

Кількість акцій на 31 грудня, шт.

50000000

 

50000000

Прибуток (збиток) на одну акцію, грн.

0,00004

 

0,00004

Протягом звітного періоду рішення про збільшення статутного капіталу не приймались.

 

14.  Резервний капітал

Резервний капітал формується згідно законодавства України з метою забезпечення покриття збитків підприємств. Встановлений законодавством розмір резервного капіталу становить не менше 25 % статутного капіталу. Його формування проводилося, починаючи з 2010 року, шляхом щорічних відрахувань у розмірі 100 % відсотків  прибутку Компанії.

 

15.     Забезпечення виплат персоналу

Забезпечення виплат персоналу включають зобов’язання з оплати відпусток працівникам, які Компанія буде сплачувати у майбутньому при наданні відпусток, або у вигляді компенсації у разі звільнення працівників, по яким залишились невикористані відпустки.

Забезпечення виплат невикористаних відпусток у 2012 році сформовано не було у зв’язку з несуттєвістю розрахункової суми забезпечення.

 

16.     Інші поточні зобов'язання

Станом на 31 грудня інші поточні зобов'язання включають:

 

2012

 

2011

Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги

3

 

-

Векселі видані

-

 

-

Зобов'язання за розрахунками з бюджетом

1

 

-

Зобов’язання за розрахунками з оплати праці

1

 

1

Інші

3571

 

9668

Разом

3576

 

9669

 

17.     Чистий доход (виручка) від реалізації

За рік, що скінчився 31 грудня,  доходи від основних операцій за категоріями включають:

 

2012

 

Інформаційно-консультаційні послуги

10

 

Комісія за проведення платежів

41

 

Разом

51

 

 

18.     Собівартість реалізації

           За рік, що скінчився 31 грудня 2012 року витрати, пов’язані з надання послуг Компанією, відображені як адміністративні витрати.

 

19.     Адміністративні витрати

За рік, що скінчився 31 грудня,  адміністративні витрати включають:

 

2012

 

Оплата праці та відрахування у соціальні фонди

37

 

Податки

-

 

Послуги сторонніх організацій

38

 

Амортизація

333

 

Інші

-

 

Разом

408

 

 

20.     Інші операційні прибутки та збитки

За рік, що скінчився 31 грудня,  інші операційні прибутки та збитки (нетто) включають:

 

2012

 

 Інші операційні прибутки

 

 

Отримані штрафи

-

 

Прибуток від продажу виробничих запасів

-

 

Інші операційні прибутки

132

 

 Всього інших операційних прибутків

132

 

 Інші операційні збитки

 

 

Втрати від знецінення виробничих запасів

-

 

Інші

4

 

 Всього інших операційних збитків

4

 

Разом

128

 

 

21.     Інші прибутки ТА ЗБИТКИ

За рік, що скінчився 31 грудня,  інші прибутки включають:

 

2012

 

Прибутки від продажу фінансових інвестицій

 

 

Дохід від продажу

69929

 

Собівартість продажу

69696

 

Всього

233

 

Прибутки від продажу основних засобів

-

 

Дохід від продажу

-

 

Собівартість продажу

-

 

Всього

-

 

Разом

233

 

 

22.     Податок на прибуток

Ставки оподаткування, які застосовувалися до Компанії протягом звітного періоду були наступними:

З 1 січня 2012 р. по 31 грудня 2012 р.

21%

З 01 січня 2013 р. по 31 грудня 2013 р.

19%

 

 

Компоненти витрат по податку на прибуток Компанії за рік, що скінчився 31 грудня, включають:

 

2012

 

Поточний податок

2

 

Відстрочений податок

-

 

Разом

2

 

Узгодження діючої ставки оподаткування за рік, що скінчився 31 грудня, було наступним:

 

2012

%

 

Прибуток до оподаткування

2

100%

 

Податок на прибуток згідно діючої ставки

-

19%

 

Податковий ефект від:

 

 

 

Статей, що не підлягають оподаткуванню (не включаються до валових витрат):

(2)

76,4%

 

Обліковуються через інші сукупні прибутки та збитки (капітал)

 

 

 

Зміни ставки податку

 

 

 

Ефективний податок на прибуток

2

(95.4%)

 

Компоненти постійних податкових різниць за рік, що скінчився 31 грудня, включають:

 

2012

 

Постійні податкові різниці

1

 

Сума податкового кредиту, що не включена до декларації

-

 

Амортизація модуля

-

 

Інші

1

 

Разом

2

 

Різниця між бухгалтерським та податковим прибутком є несуттєва.

 

23.     Операції з пов’язаними  сторонами

У відповідності до МСБО 24 «Розкриття інформації про пов’язані сторони», сторони вважаються пов’язаними, якщо одна сторона  має можливість контролювати іншу сторону або чинити значний вплив на діяльність іншої сторони в процесі прийняття фінансових або операційних рішень. При розгляді кожної можливої пов’язаної сторони особлива увага приділяється змісту відношень, а не тільки їх юридичній формі.

Пов’язані сторони можуть укладати угоди, які не проводилися б між непов’язаними сторонами. Ціни та умови таких угод можуть відрізнятися від цін та умов угод між непов’язаними сторонами.

Пов’язаними сторонами Компанії виступають:

-   Корпоративний недержавний пенсійний фонд Національного банку України, якому належить 36,8364 % акцій Компанії;

-   Приватне акціонерне товариство «Дом-Інвест», якому належить 67,4036 % акцій Компанії;

Залишки розрахунків  по операціям з пов’язаними сторонами  станом на 31 грудня відсутні.

 

24.        ФАКТИЧНІ ТА ПОТЕНЦІЙНІ ФІНАНСОВІ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ

Податкова система

Податки та нарахування, що сплачуються Компанією, включають податок на прибуток, нарахування на фонд заробітної плати, а також інші податки і збори. На даний момент в Україні діє Податковий кодекс. Він вступив в силу з 1-го січня 2011 року. Даний нормативний документ повністю змінив принцип нарахування податку на прибуток та вніс значні зміни до норм, які регулюють справляння інших податків та обов’язкових платежів. Значна кількість змін, внесена в Податковий кодекс України після набрання ним чинності, спричиняє зростання податкових ризиків.

Юридичні зобов'язання

В ході звичайної діяльності Компанія не має справу з судовими позовами і претензіями. Керівництво вважає, що максимальна відповідальність по зобов'язаннях, які є наслідком таких позовів або претензій, у разі виникнення такої відповідальності, понад вже визнаною у фінансовій звітності, не матиме істотного негативного впливу на фінансовий стан або результати майбутніх операцій Компанії.

 

25.        ЧИННИКИ ФІНАНСОВИХ РИЗИКІВ

Чинники фінансових ризиків

Основні фінансові зобов'язання Компанії включають інші поточні зобов’язання, що виникають у ході звичайної діяльності Компанії. Компанія має різні фінансові активи, наприклад: дебіторську заборгованість за операціями з цінними паперами поточні інвестиції, грошові кошти.

Основними видами ризиків, на які в своїй діяльності наражається Компанія, є кредитний ризик, ризик ліквідності, операційний та правовий ризики. Компанія постійно моніторить, оцінює ризики та здійснює заходи з їх мінімізації, які в тому числі включають:

- обмеження переліку власних операцій, за якими можуть виникнути зобов’язання виключно розміром власного капіталу;

- використання сучасного обладнання та програмного забезпечення, запровадження механізму квитування та звірки операцій з клієнтами, проведення регламентної та позапланової архівації інформації щодо фінансових операцій;

- здійснення заходів щодо додержання правил доступу до інформації, що становить комерційну таємницю та конфіденційну інформацію та правил інформаційної безпеки;

- здійснення операцій переказу коштів у Внутрішньодержавній небанківській платіжній системі «Розрахункова Фондова Система»,  за принципом DvP („поставка проти сплати” - DeliveryversusPayment) виключно між особами, що зареєстровані як  учасники системи відповідно до умов дозволу Національного банку України, або між учасниками та платіжною організацією платіжної системи;

- контроль за неухильним виконанням клієнтами Компанії умов укладених договорів;

- проведення постійного моніторингу змін до законодавства України та приведення внутрішніх нормативних документів у відповідність до діючого законодавства.

 

Управління капіталом

Компанія розглядає власний капітал як основне джерело формування фінансових ресурсів. Завданнями управління капіталом є: забезпечення здатності Компанії продовжувати функціонувати як підприємство, що постійно діє, з метою отримання прибутків, а також забезпечення фінансування операційних потреб, капіталовкладень і стратегії розвитку Компанії. Політика Компанії по управлінню капіталом направлена на забезпечення і підтримку його оптимальної структури з метою зменшення сукупних витрат по залученню капіталу.

                                   Директор              -             Л.В. Рибальченко

 

                                  Гол. бухгалтер           -          К.М. Чернобровська


3. Інформація про облігації, щодо яких прийнято рішення про відкрите (публічне) розміщення.

3.1. Дата і номер рішення (протоколу) про розміщення облігацій, найменування органу, який прийняв рішення про розміщення: Рішення про відкрите (публічне) розміщення іменних дисконтних звичайних (незабезпечених) облігацій Товариства було прийняте черговими загальними зборами акціонерів Товариства: протокол від «28» березня 2013 року № б/н.

 

3.2. Параметри випуску.

3.2.1. Характеристика облігацій:

Облігації, що розміщуються, є іменними дисконтними звичайними (незабезпеченими).

3.2.2. Кількість облігацій:

Загальна кількість облігацій:  15 000 (п’ятнадцять тисяч) штук, в т.ч.:

серії А – 15 000 (п’ятнадцять тисяч) штук.

3.2.3. Номінальна вартість облігації:

Номінальна вартість однієї облігації складає 10 000,00 грн. (десять тисяч гривень 00 копійок).

3.2.4. Загальна номінальна вартість випуску облігацій:

Загальна номінальна вартість випуску облігацій, що пропонуються до продажу складає 150 000 000,00 грн. (сто п’ятдесят мільйонів гривень 00 копійок), в т.ч.:

серії А – 150 000 000,00 грн. (сто п’ятдесят мільйонів гривень 00 копійок).

3.2.5. Форма існування облігацій: Форма існування облігацій – бездокументарна.

3.2.6. Серії та порядкові номери облігацій: Випускаються облігації серії А, без номерів.

 

3.3. Можливість обміну облігацій на власні акції:

Обмін облігацій серії А на власні акції Емітента не передбачений.

 

3.4. Мета емісії облігацій (напрями використання /із зазначенням конкретних обсягів/ фінансових ресурсів, залучених від продажу облігацій; джерела погашення та виплати доходу за облігаціями; зобов'язання емітента щодо невикористання коштів, залучених від розміщення облігацій, для формування і поповнення статутного капіталу емітента, а також для покриття його збитків від господарської діяльності):

Метою залучення фінансових ресурсів від продажу іменних дисконтних звичайних (незабезпечених) облігацій  серії А є реалізація нових проектів загальним обсягом 150 000 000,00 (сто п’ятдесят мільйонів) гривень, а саме проекту щодо розбудови багатофункціональної позабіржової торговельної системи, так званої Electronic Communication Network (ECN). Проект передбачається для організації комунікацій між учасниками торгів на засадах електронного документообігу (ЕДО) та гарантованих розрахунків за наслідками правочинів. Сферою діяльності такої системи можуть бути неемісійні та частково емісійні цінні папери, товари, в тому числі при проведенні державних закупівель.

Джерелом погашення облігацій та виплати доходу – кошти, отримані від господарської діяльності. Дохід за облігаціями виплачується Емітентом після розрахунків з бюджетом і сплати інших обов’язкових платежів.

Емітент зобов`язується не використовувати кошти, залучені від розміщення облігацій, для формування і поповнення статутного капіталу Емітента, а також для покриття збитків від господарської та інших видів діяльності.

 

3.5. Права, що надаються власникам облігацій.

Власникам облігацій надаються наступні права:

- купувати та продавати, іншим чином відчужувати облігації на вторинному біржовому та позабіржовому ринках цінних паперів з урахуванням особливостей, встановлених в цьому проспекті;

- отримати номінальну вартість облігацій при настанні строку їх погашення;

- подавати Емітенту облігації для дострокового викупу відповідно до умов, встановлених в цьому проспекті;

- здійснювати інші операції, що не суперечать чинному законодавству України, з урахуванням умов розміщення.

 

3.6. Рівень рейтингової оцінки: Станом на «28» березня 2013 року рейтингова оцінка не проводилась.

 

3.7. Порядок розміщення облігацій.

Адреси місць, дати початку та закінчення укладення договорів з першими власниками облігацій:

Первинне розміщення облігацій серії А буде здійснюватись за дорученням Емітента, андеррайтером –  Товариство з обмеженою відповідальністю «Фондовий Актив» (Ліцензія НКЦПФР серії АД № 034332 від 23.04.2012 р. на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів - діяльності з торгівлі цінними паперами)  через організатора торгівлі –  Публічне акціонерне товариство «Фондова біржа «Перспектива» за адресою: Україна, 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Леніна, буд. 30; тел./факс +380 (056) 373-95-94 (Ліцензія ДКЦПФР серії АВ № 483591 від 31.08.2009 р. на провадження професійної діяльності на фондовому ринку – діяльності з організації торгівлі на фондовому ринку).

серія

дата початку укладення договорів з першими власниками облігацій

дата закінчення укладення договорів з першими власниками облігацій

 

A

 

30.05.2013 р.

 

30.06.2013 р.

Рішення щодо затвердження результатів укладення договорів з першими власниками облігацій, результатів розміщення облігацій приймається Наглядовою радою Емітента та оформлюється протоколом. Звіт про результати розміщення облігацій затверджуються Наглядовою радою Емітента.

Можливість дострокового закінчення укладення договорів з першими власниками облігацій:

Дострокове закінчення укладення договорів з першими власниками облігацій можливе якщо на запланований обсяг облігацій будуть укладені договори с першими власниками облігацій та облігації будуть повністю оплачені до закінчення строку укладення таких договорів. Рішення про дострокове закінчення укладення договорів з першими власниками облігацій, затвердження результатів укладення договорів з першими власниками облігацій, затвердження результатів розміщення та звіту про результати розміщення облігацій приймається Наглядовою радою Емітента. Емітент має  право достроково подати для реєстрації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Звіт про результати розміщення облігацій.

Відомості про організатора торгівлі:

Найменування: Публічне акціонерне товариство «Фондова біржа «Перспектива»;

Місцезнаходження: Україна, 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Леніна, буд. 30;

Номери телефонів та факсів: +38 (056) 373-95-94;

Код за ЄДРПОУ: 33718227;

Місце та дата проведення державної реєстрації: Виконавчий комітет Дніпропетровської міської ради, дата внесення запису в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 29.01.2008 р.;

Номер та дата видачі ліцензії: ліцензія на провадження професійної діяльності на фондовому ринку – діяльності з організації торгівлі на фондовому ринку, що видана ДКЦПФР: серія АВ № 483591, видана 31.08.2009 р., термін дії – до 24.03.2018 року.

Відомості про андеррайтера:

Найменування: Товариство з обмеженою відповідальністю «Фондовий Актив»;

Місцезнаходження: Україна, 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Леніна, буд. 30;

Номери телефонів та факсів: +38 (056) 373-97-93;

Код за ЄДРПОУ: 37213045;

Місце та дата проведення державної реєстрації: Виконавчий комітет Дніпропетровської міської ради, дата внесення запису в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 02.08.2010 р.;

Номер та дата видачі ліцензії на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів - діяльності з торгівлі цінними паперами: серія АД № 034332, видана 23.04.2012 р., строк дії ліцензії необмежений.

Порядок оплати облігацій:

Запланована ціна продажу облігацій під час розміщення:

Облігації Емітента розміщуються зі знижкою від номінальної вартості (дисконтом), ціна визначається Емітентом на момент розміщення і буде встановлюватись на рівні не більше 84% від номінальної вартості  однієї облігації, що становить 8 400,00 грн. (вісім тисяч чотириста гривень 00 копійок).

Фактична ціна продажу облігацій серії А під час розміщення облігацій визначається з урахуванням попиту та пропозицій на придбання облігацій, але не може бути вищою або дорівнювати номінальній вартості облігацій відповідної серії.

Ціна продажу облігацій під час розміщення вказується в договорі купівлі – продажу облігацій.

На вторинному ринку облігації продаються за договірною ціною.

Валюта, у якій здійснюється оплата облігацій (національна або іноземна валюта):

Оплата облігацій серії А здійснюється у національній валюті України - гривні.

Найменування і реквізити банку та номери поточного рахунку, на який вноситиметься оплата за облігації:

Рахунок Емітента для оплати за облігації серії А: №26505300214576 в ПАТ Банк Форум , код банку 322948, код за ЄДРПОУ 21574573.

Строк оплати облігацій:

При первинному розміщенні облігацій їх оплата здійснюється Інвесторами відповідно до умов договорів купівлі-продажу, укладених з андеррайтером – ТОВ «Фондовий Актив», який діє від імені та за дорученням Емітента, за Правилами організатора торгівлі – ПАТ «ФБ «Перспектива», але при цьому 100% оплата вартості облігацій повинна бути здійснена не пізніше дати закінчення строку укладення договорів з першими власниками облігацій. Емітент переказує облігації серії А на рахунок Інвестора у зберігача не пізніше дня, наступного за днем надходження 100 % вартості облігацій на поточний рахунок Емітента 26505300214576 в ПАТ Банк Форум , код банку 322948, код за ЄДРПОУ 21574573.

Право власності на облігації, придбані Інвестором облігацій в ході первинного розміщення, виникає з моменту їх зарахування на рахунок Інвестора облігацій у зберігача цінних паперів.

Для купівлі облігацій Інвестор обов’язково повинен мати рахунок у цінних паперах, відкритий в одного з ліцензованих Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку зберігачів.

 

3.8. Умови та дата закінчення обігу облігацій, можливість викупу Емітентом облігацій у власників на їх вимогу із зазначенням випадків, у яких Емітент здійснює викуп облігацій, порядок повідомлення власників облігацій про здійснення такого викупу облігацій, порядок встановлення ціни викупу облігацій і строк, у який облігації можуть бути пред'явлені їх власниками для викупу.

Облігації знаходяться у вільному обігу на території України протягом всього строку їх обігу. Власниками облігацій можуть бути юридичні та фізичні особи, резиденти та нерезиденти України. Обіг облігацій  здійснюється з дотриманням положень законодавства про Національну депозитарну систему України за рахунками у цінних паперах. Для купівлі облігацій Інвестор має відкрити рахунок у цінних паперах у обраного ним зберігача. Право власності на придбані облігації переходить до покупця облігацій з моменту їх зарахування на рахунок у цінних паперах власника облігацій у зберігача та підтверджується випискою з цього рахунку, яку надає зберігач власнику облігацій.

Обіг облігацій  починається з дня, наступного за днем реєстрації Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку звіту про результати розміщення облігацій та видачі свідоцтва про реєстрацію випуску облігацій.

Строк обігу облігацій:

серія

дата початку обігу

дата закінчення обігу

 

А

З дня, наступного за днем реєстрації в Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку звіту про результати розміщення облігацій та видачі свідоцтва про реєстрацію випуску облігацій

 

31 травня 2023 року

 

На вторинному ринку облігації продаються за договірною ціною.

Емітент має право придбавати облігації на вторинному ринку за договірною ціною, здійснювати подальшу реалізацію придбаних облігацій, укладати цивільно-правові угоди відносно викуплених облігацій до дати початку погашення випуску, а також має право зберігати облігації на рахунку у цінних паперах та здійснювати по відношенню до облігацій цього випуску всі та будь-які інші дії, що не суперечать чинному законодавству України.

Під час обігу облігацій викуп облігацій може здійснюватися в наступних випадках: за вимогою власника облігацій та у разі прийняття Емітентом рішення про викуп облігацій. 

Власник облігацій має право в термін обігу облігацій звернутися до Емітента з вимогою викупити оплачені власником облігації. Облігації не повинні бути обтяжені зобов’язаннями або іншими обтяженнями. Для здійснення викупу власник облігацій або належним чином уповноважена ним особа має подати на адресу Емітента повідомлення з вимогою викупити оплачені власником облігації. Таке повідомлення має містити назву власника облігацій, П.І.Б. уповноваженої особи та вказівку на документ, що підтверджує повноваження особи надавати дане повідомлення (Статут підприємства, довіреність тощо), кількість облігацій, запропонованих до викупу, адресу та телефон власника облігацій та бути засвідчене уповноваженою особою. Подання повідомлень здійснюється за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Леніна, буд. 30.

Термін розгляду Емітентом повідомлення власника облігацій з вимогою щодо викупу облігацій, та прийняття рішення про викуп або відмову викупу облігацій – 20 (двадцять) робочих днів з моменту отримання відповідного повідомлення. Рішення про викуп облігацій та визначення терміну викупу приймається Наглядовою радою Емітента за умови достатності у Емітента власних коштів.

Про прийняття рішення про викуп облігацій і термін викупу Емітент повідомляє за контактними реквізитами власника облігацій рекомендованим листом або надання повідомлення під розпис на наступний робочий день з дати прийняття рішення про викуп облігацій. Таке повідомлення має бути надіслано поштою або доставлено кур`єром таким чином, щоб власник облігацій отримав його не пізніше ніж за 5 (п’ять) робочих днів до дня початку викупу. Ціна викупу визначається Емітентом на момент викупу і буде встановлюватися на рівні не більше 84% від номінальної вартості однієї облігації, що становить 8 400,00 грн. (вісім тисяч чотириста гривень 00 копійок).

Викуп може здійснюватися протягом всього терміну обігу облігацій, у випадках, що не суперечать вимогам чинного законодавства. Рішення про викуп облігацій та визначення терміну викупу приймається Наглядовою радою Емітента за умови достатності у Емітента власних коштів. На підставі зведеного облікового реєстру власників іменних цінних паперів, складеного депозитарієм ПАТ «Національний депозитарій України» на дату прийняття рішення про викуп, Емітент повідомляє власників дисконтних іменних звичайних (незабезпечених) облігацій Емітента про викуп облігацій шляхом направлення рекомендованих поштових повідомлень або надання повідомлень під розпис не пізніше ніж за 10 (десять) робочих днів до початку викупу. Після отримання повідомлення власник облігацій у письмовому вигляді заявляє до Емітента свою вимогу про викуп ним облігацій. Така вимога має містити П.І.Б. (назву) продавця, П.І.Б. уповноваженої особи та посилання на документ, який підтверджує повноваження  власника надавати таку вимогу (паспорт, статут підприємства, довіреність тощо). Ця вимога повинна бути надіслана власником Емітенту не пізніше терміну, зазначеному в повідомленні про умови викупу облігацій. Ціна викупу визначається Емітентом на момент викупу і буде встановлюватися на рівні не більше 84% від номінальної вартості однієї облігації, що становить 8 400,00 грн. (вісім тисяч чотириста гривень 00 копійок).

За 2 (два) робочі дні, до дати викупу, уповноважена особа Емітента укладає договори купівлі-продажу облігацій з власниками облігацій, які належним чином подали вимогу про викуп облігацій.

Для пред`явлення облігацій до викупу, власник облігацій до 12 години узгодженої з Емітентом дати викупу перераховує облігації в кількості, що вказана у вимозі, на рахунок Емітента в депозитарії ПАТ «Національний депозитарій України». Після чого Емітент протягом 10 банківських днів перераховує кошти на рахунок продавця. Усі витрати за укладання договорів купівлі-продажу облігацій та перереєстрацію прав власності несе їх власник.

 

3.9. Порядок погашення облігацій.

Адреси місць, дати початку і закінчення погашення облігацій:

Погашення облігацій серії А здійснюється Емітентом за адресою: Україна, 49000, м. Дніпропетровськ,
вул. Леніна, буд..30.

серія

дата початку погашення

дата закінчення погашення

 

A

 

01 червня 2023 року

 

31 грудня 2023 року

Якщо дата погашення облігацій серії А припадає на святковий (вихідний) день за законодавством України, погашення облігацій здійснюється починаючи з наступного за святковим (вихідним) робочого дня.

У дату початку погашення облігацій  Емітент отримує в депозитарії ПАТ «Національний депозитарій України»  зведений обліковий реєстр власників облігацій, складений на закритий операційний день, що передує даті початку погашення облігацій . На підставі зведеного облікового реєстру Емітент виплачує власникам облігацій  належні їм суми згідно з вимогами чинного законодавства України та умовами випуску.

Для пред’явлення облігацій до погашення власники облігацій зобов’язані перерахувати належні їм облігації з особистих рахунків у цінних паперах на рахунок Емітента в депозитарії ПАТ «Національний депозитарій України»  шляхом надання відповідних розпоряджень в строк до дати закінчення погашення облігацій.

У разі відсутності в зведеному обліковому реєстрі даних щодо реквізитів власника, за якими повинна бути проведена виплата, або якщо реєстр містить помилкові реквізити власника облігацій, належна сума коштів депонується на поточному рахунку  Емітента. Відсотки на депоновані кошти не нараховуються і не виплачуються. Перерахування грошових коштів Емітент здійснює після особистого звернення такого власника облігацій, який повинен надати заяву про отримання відповідної суми коштів та документи, що посвідчують особу.

Якщо дата початку або закінчення погашення облігацій припадає на святковий (вихідний, неробочий) день за законодавством України, відповідна дата початку або закінчення погашення облігацій  переноситься на перший робочий день, що слідує за таким святковим (вихідним, неробочим) днем.

Погашення облігацій здійснюється за номінальною вартістю облігацій в національній валюті України (гривні).

Можливість дострокового погашення емітентом усього випуску (серії) облігацій; порядок повідомлення власників облігацій про здійснення емітентом дострокового погашення випуску (серії) облігацій; строк, у який облігації мають бути пред'явлені для дострокового погашення:

Випуск облігацій може бути погашено достроково за ініціативою Емітента або за вимогою власників облігацій за погодженням з Емітентом.

В цьому випадку Емітент шляхом надіслання персональних повідомлень та здійснення оголошення в тому ж органі преси де був опублікований проспект емісії облігацій повідомить власників облігацій про прийняття рішення про дострокове погашення випуску облігацій та про можливість пред’явлення облігацій до дострокового погашення. У цьому разі, Емітент встановлює нову (дострокову) дату пред’явлення облігацій до погашення, та повідомляє власників облігацій та громадськість вищезазначеними способами за 10 (десять) робочих днів до дати початку дострокового погашення. Власникові облігацій виплачується номінальна вартість облігацій, які на момент дострокового погашення  знаходяться у його власності. Послідовність дій Емітента та власників облігацій при достроковому погашенні така ж сама, яка передбачена при своєчасному погашенні облігацій. Рішення про дострокове погашення випуску облігацій приймає Наглядова Рада Емітента.

Емітент може прийняти рішення про анулювання викуплених облігацій серії «А» у разі викупу Емітентом всього випуску облігацій серії «A» до дати початку погашення облігацій серії «А». Рішення про анулювання викуплених облігацій серії «А» приймається Наглядовою радою Емітента в порядку, встановленому чинним законодавством України.

Дії, які провадяться у разі несвоєчасного подання облігацій для погашення (дострокового погашення) випуску (серії) облігації:

Якщо власник облігацій на дату закінчення погашення не перерахував належні йому облігації зі свого рахунку у цінних паперах, відкритого у зберігача, на рахунок Емітента в Депозитарії, або якщо наданий Депозитарієм  зведений обліковий реєстр не містить рахунку власника облігацій, на який повинна бути проведена оплата, то кошти депонуються на поточному рахунку Емітента №26505300214576 в ПАТ Банк Форум, код банку 322948, код за ЄДРПОУ 21574573,  до особистого письмового звернення  власників. Відсотки на депоновані кошти не нараховуються та не виплачуються.

 

3.10. Порядок оголошення Емітентом дефолту та порядок дій емітента в разі оголошення ним дефолту.

В разі неспроможності виконання зобов’язань по облігаціям, Емітент може оголосити дефолт. Оголошення Емітентом дефолту та дії Емітента у разі оголошення ним дефолту здійснюються відповідно до чинного законодавства України. Оголошення про дефолт буде відбуватися шляхом публікації в офіційному виданні Національної комісії з цінних паперів та фондовому ринку України, в якому було опубліковано Проспект емісії облігацій. Оголошення публікується не пізніше ніж через 15 (п'ятнадцять) календарних днів з дати невиконання зобов’язання, строк якого наступив відповідно до цього проспекту емісії облігацій. Відновлення платоспроможності боржника здійснюється відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (зі змінами та доповненнями).

 

3.11. Перелік і результати попередніх випусків облігацій. Емітент раніше не здійснював розміщення облігацій.

 

3.12. Розмір частки в статутному капіталі Емітента, що перебуває у власності членів виконавчого органу Емітента: Станом на «28» березня 2013 р. директор Емітента не володіє часткою у статутному капіталі Емітента.

 

3.13. Перелік осіб, що мають у статутному капіталі Емітента частку, що перевищує 10%.

Станом на «22» березня 2013 р. (остання дата, на яку Емітент отримав зведений обліковий реєстр власників цінних паперів) частками у статутному капіталі Емітента, що перевищують 10%, володіють:

1. Корпоративний недержавний пенсійний фонд Національного банку України (код за ЄДРПОУ 34880663,
вул. Інститутська, буд. 9 м. Київ) – 26,8364% Статутного капіталу Емітента;

2. Приватне акціонерне товариство «Дом-Інвест» (код за ЄДРПОУ 34497042, вул. Леніна буд. 30,
м. Дніпропетровськ) – 67,4036% Статутного капіталу Емітента.

 

3.14. Відомості про депозитарій, з яким Емітент уклав договір про обслуговування емісії.

Депозитарієм є Публічне акціонерне товариство «Національний депозитарій України», код за ЄДРПОУ 30370711, місцезнаходження: 01001, м. Київ, вул. Грінченка, буд. 3, тел. (+38 044) 2796651, місце та дата проведення державної реєстрації: Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація, 17.05.1999р., номер та дата видачі ліцензії на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів – депозитарної діяльності депозитарію цінних паперів: серія АВ № 581322, дата видачі 25.05.2011 р.

 

3.15. Дані про осіб, відповідальних за інформацію, яка міститься у проспекті емісії облігацій:

Директор ПАТ «ФК «СКТ» - Рибальченко Людмила Володимирівна

Головний бухгалтер ПАТ «ФК «СКТ» - Чернобровська Кароліна Миколаївна.

Аудиторська фірма:

Товариство з обмеженою відповідальністю Аудиторська фірма «АленАудит», що є резидентом України, код за ЄДРПОУ 35281710, Зареєстроване Виконавчим комітетом Дніпродзержинської міської ради Дніпропетровської області 06.08.2007р. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серія А00 №659400. Місцезнаходження: Україна м. Дніпропетровськ, вул. Московська, 7 оф.7. Тел/факс: (056)7448914.  Свідоцтво про внесення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, які надають аудиторські послуги, № 4028, рішення Аудиторської палати України № 182/10 від 27 вересня 2007 року. Термін дії свідоцтва – до 06 вересня 2017 року.

Свідоцтво про внесення до Реєстру аудиторів, які можуть проводити аудиторські перевірки фінансових установ, що надають послуги на ринку цінних паперів, серії АВ №000142, видане 16.10.2012 року відповідно до Рішення НКЦПФР від 16.10.2012 року №1475. Термін дії свідоцтва – до 06 вересня 2017 року.

 

3.16. Дані щодо організаторів торгівлі цінними паперами, на яких продаються цінні папери емітента.

Публічне акціонерне товариство «Фондова біржа «Перспектива» (місцезнаходження: Україна, 49000,
м. Дніпропетровськ, вул. Леніна, буд. 30; ліцензія на провадження професійної діяльності на фондовому ринку – діяльності з організації торгівлі на фондовому ринку, що видана ДКЦПФР: серія АВ № 483591, видана 31.08.2009 р., термін дії – до 24.03.2018 року.).

 

3.17. Дані щодо організаторів торгівлі цінними паперами, до лістингу яких включені облігації емітента.

Емітент раніше не здійснював розміщення облігацій, тому облігації Емітента не включені до лістингу жодного організатора торгівлі цінними паперами.

 

3.18. Обсяг випуску облігацій серії А перевищує розмір власного капіталу Емітента.

 

 

Я, Рибальченко Людмила Володимирівна, директор ПАТ «Фінансова Компанія «Сучасні Кредитні технології», підтверджую дані цього Проспекту емісії

 

Л.В. Рибальченко

 

 

Я, Чернобровська Кароліна Миколаївна. головний  бухгалтер ПАТ «Фінансова Компанія «Сучасні Кредитні технології», підтверджую дані цього Проспекту емісії                   

 

К.М. Чернобровська

 

 

 

Я, Іонова Олена Вікторівна, директор ТОВ Аудиторська Фірма  «АленАудит»,  підтверджую достовірність даних, викладених у фінансовій звітності Емітента, наведеній у  цьому Проспекті емісії

                                                                           

  О.В. Іонова

 

 

Я, Кононова Ксенія Юріївна, директор ТОВ «Фондовий Актив», андеррайтер, погоджую цей Проспект емісії.

 

 

К.Ю. Кононова