Договори, за якими надаються фінансові послуги

Інформація про договори, за якими ПрАТ "ФК " СУЧАСНІ КРЕДИТНІ ТЕХНОЛОГІЇ " надаються фінансові послуги клієнтам, що розкривається відповідно до ст. 12 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг»

1. ДОГОВІР ГАРАНТІЇ Наявність у клієнта права на відмову від договору про надання фінансових послуг

Строк, протягом якого клієнтом може бути використано право на відмову від договору, а також інші умови використання права на відмову від договору
Протягом строку дії договору клієнт (бенефіціар) має право відмовитись від своїх прав за цим договором шляхом повернення його Гарантові або шляхом подання Гаранту письмової заяви про звільнення його від обов'язків за цим договором.
Мінімальний строк дії договору (якщо застосовується) Не застосовується
Наявність у клієнта права розірвати чи припинити договір, права дострокового виконання договору, а також наслідки таких дій Усі правовідносини, що виникають з Договору або пов'язані із ним, у тому числі пов'язані із дійсністю, укладенням, виконанням, зміною та припиненням Договору, тлумаченням його умов, визначенням наслідків недійсності або порушення Договору, регламентуються цим Договором та відповідними нормами чинного в Україні законодавства, а також застосовними до таких правовідносин звичаями ділового обороту на підставі принципів добросовісності, розумності та справедливості.
Порядок внесення змін та доповнень до договору Внесення змін та доповнень до цього Договору оформлюється шляхом підписання Сторонами додаткових угод у письмовій формі в такому порядку.
Письмова пропозиція про внесення змін до Договору надсилається іншій Стороні рекомендованим листом або вручається під особистий підпис уповноваженої особи.
Сторона Договору зобов’язана надати письмову відповідь протягом 10 (десяти) календарних днів з дня отримання листа чи вручення пропозиції під особистий підпис.
Якщо Сторона Договору не погодилась із змінами або не надала відповідь у строк передбачений п.4.2.1. Договору, пропозиція вважається не прийнятою.
Якщо Сторона договору погодилась із пропозицією, додаткова угода укладається за місцезнаходженням Гаранта, в письмовій формі, протягом 10 (десяти) календарних днів з дня надання письмової відповіді.
Зміни до Договору набирають чинності з дня підписання додаткової угоди. Всі зміни, доповнення та додатки до цього Договору, підписані обома Сторонами є його складовою і невід'ємною частиною.
Бенефіціар не має права змінювати умови Основного договору без згоди на те Гаранта, якщо внаслідок такої зміни збільшується обсяг відповідальності Гаранта.
Якщо в Основному договорі Сторони дійшли згоди змінити розмір зобов’язання Принципала, Бенефіціар повинен надати відповідну інформацію Гаранту з метою зміни розміру суми гарантії, що повинно бути відображено в  додатковій угоді до цього Договору.
Неможливість збільшення фіксованої процентної ставки за договором без письмової згоди споживача фінансової послуги Обов'язок Гаранта перед Бенефіціаром обмежується сплатою суми, передбаченої п. 1.7 цього Договору. У разі порушення Гарантом свого обов'язку щодо сплати зазначеної в п. 1.7 цього Договору суми його відповідальність перед Бенефіціаром не обмежується цією сумою.
2. ДОГОВІР ПРО НАДАННЯ КОШТІВ У ПОЗИКУ, В ТОМУ ЧИСЛІ І НА УМОВАХ ФІНАНСОВОГО КРЕДИТУ
(неспоживчі кредити)
Наявність у клієнта права на відмову від договору про надання фінансових послуг
Строк, протягом якого клієнтом може бути використано право на відмову від договору, а також інші умови використання права на відмову від договору
Позичальник має право відмовитися від одержання кредиту частково або в повному обсязі, повідомивши про це Кредитодавця до закінчення встановленого договором строку його надання, якщо інше не встановлено Договором або законом.
Мінімальний строк дії договору (якщо застосовується) Мінімальний строк – 1 місяць
Наявність у клієнта права розірвати чи припинити договір, права дострокового виконання договору, а також наслідки таких дій Позичальник має право в будь-який час повністю або частково достроково повернути кредит, у тому числі шляхом збільшення суми періодичних платежів.
Якщо Позичальник скористався правом повернення кредиту шляхом збільшення суми періодичних платежів, Кредитодавець зобов’язаний здійснити відповідне коригування зобов’язань позичальника у бік їх зменшення та на вимогу Позичальника надати йому новий Графік розрахунків.
Позичальник у разі дострокового повернення кредиту сплачує Кредитодавцю проценти за користування кредитом та вартість усіх послуг, пов’язаних з обслуговуванням та погашенням кредиту (за наявності), за період фактичного користування кредитом.
Позичальник має право достроково розірвати цей Договір лише за умови дострокового повернення кредиту та сплати процентів за користування кредитом в день розірвання Договору, якщо інше не передбачено законодавством та умовами цього Договору.
Порядок внесення змін та доповнень до договору Якщо інше прямо не передбачено цим Договором або чинним в Україні законодавством, зміни та доповнення до умов цього Договору можуть бути внесені тільки за домовленістю Сторін, що оформлюється додатковою угодою до цього Договору.
Письмова пропозиція про внесення змін до Договору надсилається іншій Стороні листом або вручається під особистий підпис уповноваженої особи.
Сторона Договору зобов’язана надати письмову відповідь протягом 10 (десяти) календарних днів з дня отримання листа чи вручення пропозиції під особистий підпис.
Якщо Сторона Договору не погодилась із змінами або не надала відповідь у строк передбачений п.10.5 Договору, пропозиція вважається не прийнятою.
Якщо Сторона договору погодилась із пропозицією, додаткова угода укладається за місцезнаходженням Кредитодавця, в письмовій формі, протягом 10 (десяти) календарних днів з дня надання письмової відповіді.
Зміни та доповнення до Договору набирають чинності з дня підписання додаткової угоди. Всі зміни, доповнення та додатки до цього Договору, підписані обома Сторонами є його складовою і невід'ємною частиною.
Неможливість збільшення фіксованої процентної ставки за договором без письмової згоди споживача фінансової послуги Фіксована процентна ставка є незмінною протягом усього строку Договору.
Встановлений Договором розмір фіксованої процентної ставки не може бути збільшено Кредитодавцем в односторонньому порядку.
3. ДОГОВІР ПРО СПОЖИВЧИЙ КРЕДИТ Наявність у клієнта права на відмову від договору про надання фінансових послуг
Строк, протягом якого клієнтом може бути використано право на відмову від договору, а також інші умови використання права на відмову від договору
Споживач має право протягом 14 (чотирнадцяти) календарних днів з дня укладення Договору відмовитися від Договору (розірвати його чи припинити зобов’язання за Договором) без пояснення причин, у тому числі в разі отримання ним грошових коштів.
Про намір відмовитися від Договору Споживач повідомляє Кредитодавця у письмовій формі (у паперовому вигляді або у вигляді електронного документа, створеного згідно з вимогами, визначеними Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг») до закінчення строку, встановленого п.6.1. Договору.
Якщо Споживач подає повідомлення не особисто, воно має бути засвідчене нотаріально або подане і підписане представником за наявності довіреності на вчинення таких дій.
Протягом 7 (семи) календарних днів з дати подання письмового повідомлення про відмову від Договору Споживач зобов’язаний повернути Кредитодавцю грошові кошти, одержані згідно з Договором, та сплатити проценти за період з дня одержання коштів до дня їх повернення за ставкою, встановленою п.4.1. Договору.
Споживач не зобов’язаний сплачувати будь-які інші платежі у зв’язку з відмовою від Договору.
Відмова від Договору є підставою для припинення договорів щодо супровідних послуг, що були визначені як обов’язкові для отримання кредиту, укладених Споживачем (якщо такі договори укладались). Кредитодавець (якщо йому сплачувались платежі за договорами щодо супровідних послуг) зобов’язаний повернути Споживачу кошти, сплачені ним за такі супровідні послуги, не пізніш як протягом                                         14 (чотирнадцяти) календарних днів з дня подання письмового повідомлення про відмову від Договору, якщо такі послуги не були фактично надані до дня відмови Споживача від Договору у порядку, визначеному законодавством.
Право на відмову від Договору не застосовується якщо:
1) виконання зобов’язань за Договором забезпечено шляхом укладення нотаріально посвідчених договорів (правочинів);
2) виконання робіт (послуг), на придбання яких було надано споживчий кредит згідно із даним Договором, відбулося до закінчення строку відмови від Договору, встановленого п.6.1 Договору.
Відмова від надання кредиту є підставою для припинення договорів щодо супровідних послуг, що були визначені як обов’язкові для отримання кредиту, укладених Споживачем (якщо такі договори укладались). Кредитодавець (якщо йому сплачувались платежі за договорами щодо супровідних послуг) зобов’язаний повернути Споживачу кошти, сплачені ним за такі супровідні послуги, не пізніш як протягом 7 (семи) календарних днів з дня подання письмового повідомлення про відмову від надання кредиту, якщо такі послуги не були фактично надані до дня відмови Кредитодавцем від надання кредиту у порядку, визначеному законодавством.
Мінімальний строк дії договору (якщо застосовується)   Мінімальний строк – 1 місяць.
Наявність у клієнта права розірвати чи припинити договір, права дострокового виконання договору, а також наслідки таких дій Споживач має право в будь-який час повністю або частково достроково повернути кредит, у тому числі шляхом збільшення суми періодичних платежів.
Якщо Споживач скористався правом повернення кредиту шляхом збільшення суми періодичних платежів, Кредитодавець зобов’язаний здійснити відповідне коригування зобов’язань Споживача у бік їх зменшення та на вимогу Споживача надати йому новий Графік платежів.
Споживач у разі дострокового повернення кредиту сплачує Кредитодавцю проценти за користування кредитом та вартість усіх послуг, пов’язаних з обслуговуванням та погашенням кредиту (за наявності), за період фактичного користування кредитом.
Договір може бути достроково розірваний:
- за рішенням суду;
- у випадку дострокового повернення Споживачем суми кредиту та усієї іншої заборгованості по ньому (зокрема процентів), в тому числі за вимогою Кредитодавця на підставі  п. 5.3.3. за взаємною згодою Сторін, шляхом укладання додаткового договору.
- в інших випадках, передбачених законодавством.
У випадку дострокового розірвання цього Договору Споживач зобов’язаний сплатити Кредитодавцю всю суму несплаченого кредиту та нараховані проценти за користування кредитом в день розірвання Договору, якщо інше не передбачено законодавством та умовами цього Договору.
Порядок внесення змін та доповнень до договору
Внесення змін та доповнень до цього Договору оформлюється шляхом підписання Сторонами додаткових угод у письмовій формі в такому порядку.
Будь-які пропозиції Кредитодавця про зміну умов Договору, визначених частиною першою статті 12 Закону України «Про споживче кредитування», здійснюються шляхом направлення Кредитодавцем Споживачу повідомлення в такий спосіб, що дає змогу встановити дату відправлення повідомлення.
Письмова пропозиція про внесення змін до Договору надсилається іншій Стороні листом або вручається під особистий підпис Споживачу чи представнику Кредитодавця).
Сторона договору зобов’язана надати письмову відповідь протягом 10 (десяти) календарних днів з дня отримання листа чи вручення пропозиції під особистий підпис.
Якщо Сторона Договору не погодилась із змінами або не надала відповідь у строк передбачений п.11.5 Договору, пропозиція вважається не прийнятою.
Якщо Сторона договору погодилась із пропозицією, додаткова угода укладається за місцезнаходженням Кредитодавця, в письмовій формі, протягом 10 (десяти) календарних днів з дня надання письмової відповіді.
Зміни до Договору набирають чинності з дня підписання додаткової угоди. Всі зміни, доповнення та додатки до цього Договору, підписані обома Сторонами є його складовою і невід'ємною частиною.
Неможливість збільшення фіксованої процентної ставки за договором без письмової згоди споживача фінансової послуги Фіксована процентна ставка є незмінною протягом усього строку Договору.
Встановлений Договором розмір фіксованої процентної ставки не може бути збільшено Кредитодавцем в односторонньому порядку.
4. ДОГОВІР ФАКТОРИНГУ Наявність у клієнта права на відмову від договору про надання фінансових послуг
Строк, протягом якого клієнтом може бути використано право на відмову від договору, а також інші умови використання права на відмову від договору
Одностороння відмова від зобов'язання не допускається, крім випадків, передбачених чинним законодавством.
Мінімальний строк дії договору (якщо застосовується) Не застосовується.
Наявність у клієнта права розірвати чи припинити договір, права дострокового виконання договору, а також наслідки таких дій Договір може бути достроково розірваний (припинений) за домовленістю Сторін, яка оформлюється додатковою угодою до цього Договору. Після розірвання Сторони повертають одна одній усе отримане за Договором, а Клієнт також сплачує за користування коштами проценти у розмірі облікової ставки НБУ України за весь період фактичного користування.
Порядок внесення змін та доповнень до договору Якщо інше прямо не передбачено цим Договором або чинним в Україні законодавством, зміни до цього Договору можуть бути внесені тільки за домовленістю Сторін, що набирають чинності з моменту належного оформлення Сторонами відповідної додаткової угоди у письмовій формі.
Сторона, яка виступає ініціатором внесення змін надсилає письмову пропозицію із змінами та/або доповненнями до цього Договору рекомендованим листом іншій Стороні. Сторона, яка отримала пропозицію, має протягом 10 (десяти) календарних днів з дня отримання листа або прийняти пропозицію і підписати додаткову угоду або надати вмотивовану відмову.
Неможливість збільшення фіксованої процентної ставки за договором без письмової згоди споживача фінансової послуги За здійснення факторингової операції за даним Договором Фактор стягує з Клієнта плату в розмірі, встановленому договором факторингу.
Зміни до умов договору можуть бути внесені тільки за домовленістю Сторін, яка оформлюється додатковою угодою до договору факторингу.
5. ДОГОВІР ФІНАНСОВОГО ЛІЗИНГУ Наявність у клієнта права на відмову від договору про надання фінансових послуг Строк, протягом якого клієнтом може бути використано право на відмову від договору, а також інші умови використання права на відмову від договору У разі прострочення передачі Лізингоодержувачу Об’єкта фінансового лізингу більш як на 30 календарних днів, Лізингоодержувач до моменту передачі йому Об’єкта фінансового лізингу має право відмовитися від цього Договору в односторонньому порядку, письмово повідомивши (шляхом надсилання рекомендованого листа) про це Лізингодавця.
Для обрахунку строку прострочення не включаються дні, коли Лізингоодержувач порушував свої обов’язки за цим Договором, що призвело до такого прострочення, а також строк повідомлення Лізингодавця Лізингоодержувачем про односторонню відмову.
У разі якщо Лізингоодержувач скористався своїм правом односторонньої відмови від цього Договору фінансового лізингу з підстав, визначених п. 9.1, Договір вважається розірваним з дати, зазначеної Лізингоодержувачем у повідомленні про таку відмову, але не раніше дня отримання повідомлення Лізингодавцем.
У такому разі Сторони звільняються від будь-яких зобов’язань за Договором, у тому числі зобов’язань щодо сплати будь-яких платежів у зв’язку з відмовою від Договору, а всі кошти, сплачені Лізингоодержувачем за цим Договором, підлягають поверненню Лізингодавцем не пізніше трьох робочих днів, починаючи з робочого дня, наступного за днем отримання ним повідомлення Лізингоодержувача про відмову від цього Договору.                                             Договір може бути достроково розірваний з інших підстав, встановлених законом.
Мінімальний строк дії договору (якщо застосовується)   Не застосовується.
Наявність у клієнта права розірвати чи припинити договір, права дострокового виконання договору, а також наслідки таких дій Договір може бути достроково розірваний:
- За рішенням суду.
- У випадку відмови від Договору, передбаченому розділом 9 цього Договору.
- За взаємною згодою сторін, шляхом укладання додаткового договору.
- В інших випадках, передбачених цим Договором та законодавством
Порядок внесення змін та доповнень до договору Внесення змін та доповнень до цього Договору оформлюється шляхом підписання Сторонами додаткових угод у письмовій формі в такому порядку.
Письмова пропозиція про внесення змін до Договору надсилається іншій Стороні рекомендованим листом або вручається під особистий підпис уповноваженої особи.
Сторона Договору зобов’язана надати письмову відповідь протягом 10 (десяти) календарних днів з дня отримання листа чи вручення пропозиції під особистий підпис.
Якщо Сторона Договору не погодилась із змінами або не надала відповідь у строк передбачений п.11.1.2. Договору, пропозиція вважається не прийнятою.
Якщо Сторона договору погодилась із пропозицією, додаткова угода укладається за місцезнаходженням Лізингодавця, в письмовій формі, протягом 10 (десяти) календарних днів з дня надання письмової відповіді.
Зміни до Договору набирають чинності з дня підписання додаткової угоди. Всі зміни, доповнення та додатки до цього Договору, підписані обома Сторонами є його складовою і невід'ємною частиною.
Неможливість збільшення фіксованої процентної ставки за договором без письмової згоди споживача фінансової послуги Розмір, строки та порядок сплати Лізингоодержувачем лізингових платежів Лізингодавцеві встановлюються у договорі фінансового лізингу.
Зміни до умов Договору можуть бути внесені тільки за домовленістю Сторін, яка оформлюється додатковою угодою до договору фінансового лізингу.